Na podiu se vystřídalo sedm kapel a o ukázky se postaraly také skupiny country tanců. Hudba zněla z tučínského koupaliště až do pozdních večerních hodin.

„I když nám počasí moc nepřeje, dorazily všechny skupiny – BG Styl z Ostravy, brněnský Přístav, trampfolková kapela 3M + B z Lipníku nad Bečvou, Country Míza ze Vsetína nebo přerovská kapela Špunt," vyjmenoval některé starosta „vesnice roku" Jiří Řezníček.

Pořadatelé jsou podle něj na déšť připraveni, a tak je posezení pro diváky zastřešené. Hlavním tahákem byli letos legendární Poutníci z Brna, ale parket obsadili také různé taneční formace – například Divoké růže z Tučína či přerovské Colorado.

Festival „Tučínský špekáček" začínal před deseti lety jako táborák na hřišti, u kterého se opékaly špekáčky. Odtud také vznikl jeho současný název.

„Protože slavíme deset let existence, rozdáme ceny v podobě CD a triček pro nejvzdálenější účastníky, pro ty s největší výdrží a také pro naše nejvěrnější," doplnil Jiří Rezníček.

Pořadatelé už tradičně vyrábějí pro účinkující také keramickou sošku.

„V minulých letech to byli kytarista, basista a banjista, letos jsme nechali pro změnu zhotovit houslistku," řekl.

O skvělou náladu se postarali v sobotu odpoledne hlavně tanečníci, kteří si přijeli přehlídku užít i ze vzdálenějších míst.

„Jsme tady už počtvrté, protože akci organizuje výborná parta. Umí se postarat o návštěvníky, takže nás nikdy nic nevypeče. Navíc je to jeden z mála festivalů, kde vytváří dobré podmínky i pro tanečníky. Nejen, že se podíváme na hudební vystoupení, ale můžeme si i zatancovat," pochvaloval si jeden z návštěvníků Josef Novák, který přijel na festival z Prostějova.