FBC Spartak MSEM Přerov – FBC Orca Krnov 23:3 (8:2, 7:0, 8:1)

Krnov do utkání nastoupil jen v osmi lidech do pole, ale po deseti vteřinách hry šel do vedení. Domácím se zpočátku nedařilo a byli nervózní. Ještě ve 14. minutě byl stav nerozhodný 2:2, ale potom se Přerovu nabídla přesilová hra a ten ji záhy využil. Tento gól odstartoval brankostroj a do konce třetiny se modří trefili ještě pětkrát.

Diváci mohli sledovat jednoznačnou partii i ve druhé části. Spartak soupeře do vážnějších akcí nepouštěl a sám si vypracovával šance jako na běžícím pásu. Nutno dodat, že soupeř už byl v polovině utkání fyzicky vyčerpaný, a tak to měli Přerovští jednodušší. Ve druhé třetině stačili nasázet Krnovu dalších sedm zářezů.

Poslední dějství se jen dohrávalo a spartakovci už hráli i více na krásu. Branky padaly dál a hrálo se dost útočně se spoustou střel. Přerov chtěl vylepšit svou nejvyšší výhru historie klubu a povedlo se mu to. Výsledek 20:2 přemazali vítězstvím o dvacet gólů 23:3.

Branky: Sohlich 5 (Dohnal 2, Hanzlík 2, Malina), Hloch 4 (Nekl, Janoštík, Hrabal), Janoštík 3 (Dohnal, Šmíd, Sohlich), Gereš 3 (Malina 2, Ďopan), Jaroš 2 (Malina, Ďopan), Nekl 2 (Hloch, Hrabal), Ďopan, Velech, Jüngling (Malina), Malina.

Sestava: Ceh – Malina, Jüngling, Dvořák, Nekl, Hanzlík, Dohnal – Ďopan, Jaroš, Gereš, Velech, Hloch, Hrabal, Janoštík, Šmíd, Sohlich.

V příštím kole poháru se Přerov utká s vítězem zápasu ASK Bystřice nad Perštejnem – FBC Vikings Kopřivnice. Velkým favoritem je Kopřivnice, která loni spadla z 1. ligy a letos je ligovým soupeřem Přerova. Čtvrté kolo poháru by tak mohlo přinést velmi zajímavý souboj. ⋌(šuf)