„Většina lidí chápe nutnost rekonstrukce, kterou provádí Správa železnic, a naučila se využívat dvě objízdné trasy. Jedna z nich vede jednosměrně přes podjezd v Lýskách, druhá přes koleje u Dluhonic. Tento víkend se ale i tam situace ztíží,“ nastínila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Řidiči musejí počítat o víkendu 12. a 13. září se dvěma komplikacemi. Tou první je, že se v noci ze soboty na neděli od sedmi večer do sedmi ráno úplně uzavře podjezd do Předmostí.

„Průchod bude umožněn pouze chodcům, a ti se budou muset řídit pokyny pracovníků stavby. Kromě toho ale bude po oba dva dny v trase objížďky, tedy u přejezdu u Dluhonic, probíhat úprava trakčního vedení. Doba stání aut se tedy může ještě více prodloužit,“ přiblížil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Podle něj by měli řidiči při cestě z Předmostí do Přerova raději využít objížďku přes Lýsky.

„Trasa z města směrem na Olomouc zůstává stejná jako v předchozích dnech - průjezd pod tratí v Předmostí bude s výjimkou noční uzavírky možný,“ doplnil.

Investice Správy železnic uzavřela podjezd do Předmostí poslední týden v červenci. Stavební firma rozšíří most z každé strany zhruba o metr, což má přinést lepší obslužnost kolejí.

Dělníci tu budou podle harmonogramu pracovat až do 6. listopadu, kdy proběhne poslední úplná noční uzavírka - a pak se do podjezdu opět vrátí obousměrný provoz.