„Uzavírka části ulice Na Hrázi se dotkne cestujících městské autobusové dopravy. Linky číslo 104 a 114 budou v těchto dnech jezdit po objízdné trase přes ulici Polní a autobusová zastávka v ulici Svépomoc III bude dočasně přemístěna před bytový dům Na Odpoledni 12,“ popsal náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Komplikace v dopravě v souvislosti s touto lokální uzavírkou podle něj ale nehrozí.

Už v sobotu 19. srpna se začne opravovat silnice v podjezdu v Kojetínské ulici. Uzavře se pouze jeho část, a to ve směru z Přerova. Doprava bude řízena kyvadlově, takže řidiči musejí počítat se zdržením.

Podjezd v Kojetínské, který patří kraji a slouží jako jedna ze zásobovacích tras pro stavbu dálnice D1, je dlouhodobě ve špatném stavu. Kvůli nebezpečným výtlukům se město po dohodě s krajskou správou snažilo už před časem zajistit alespoň provizorní opravu nejvíce zdevastovaného úseku.

Z původní stromové aleje za přerovským hřbitovem zbylo jen několik dřevin, ty muselo město odstranit.
Exekuce na Přerov kvůli sporu o ovocnou stezku skončila, radnice uhradila výdaje

„Podjezd dlouhodobě vykazuje technické vady a stav komunikace není dobrý. Investor sem během stavby dálnice D1 naváží tisíce tun materiálu a hluboké výtluky byly pro řidiče velmi nebezpečné,“ vysvětlil už dříve náměstek olomouckého hejtmana pro dopravu a přerovský radní Michal Zácha (ODS).

Částečná rekonstrukce, která začne 19. srpna, zahrnuje výměnu obrusné vrstvy. Nejprve projde opravou úsek, vedoucí směrem z Přerova, protože je v horším stavu. Druhý úsek podjezdu by měl přijít na řadu v průběhu září.

Přerovské řidiče čeká od 21. do 31. srpna také uzavírka v ulici Nádražní. Neprůjezdný bude úsek od křižovatky Nádražní - Tovární po křižovatku Nádražní - Kramářova. Podle Ireny Šikulové z odboru majetku města projde komunikace včetně dvou parkovišť kompletní výměnou asfaltového povrchu. Autobusové dopravy se ale omezení nijak nedotknou.

Kovářské fórum na Helfštýně 2022.
Hefaiston klepe na dveře, hrad Helfštýn čeká nápor kovářů i návštěvníků

Od úterý 22. do čtvrtku 24. srpna se řidiči nedostanou přes křižovatku v ulici Na Odpoledni a na Svépomoc, a to z důvodu frézování a pokládky živičných vrstev.

„Cílem úprav je zvýšit bezpečnost chodců, kteří tímto místem procházejí, vytvořením nájezdových prahů. Přechody budou po provedení úprav umístěny na vyvýšené ploše křižovatky,“ vysvětlil náměstek primátora Miloslav Dohnal (ODS).

Autobusové linky číslo 104 a 114 využijí opět objízdnou trasu přes ulici Polní. Zastávku Svépomoc III po dobu uzavírky nahradí dočasné stanoviště na adrese Na Odpoledni 12.