Řidiči, projíždějící pod podjezdem v Lýskách, narazili na uzávěru už ve středu ráno. Stavebníci prováděli s pomocí velkého pásového bagru přípravy na demolici odtěžením štěrkového lože.

„Mostovka se začne bourat zkraje nad opěrami, a pak ji necháme spadnout do štěrkového polštáře. Je to proto, aby při demolici nedošlo k narušení, protože tudy vede kanalizace a vodovod. Nastoupí tedy těžká technika s bagry a kladivy,“ nastínil jeden ze stavebníků Václav Stejskal.

Následky bouřky 28.7.2020 na Přerovsku a Hranicku
Bouřka na Přerovsku: utržené střechy, stromy na paneláku, autech i kolejích

Podle správce stavby Josefa Sukupa je demolice mostu nutná.

„Odborná prohlídka ukázala, že je za zenitem životnosti a podle statického výpočtu by nesnesl zatížení železnice,“ vysvětlil.

Podjezd v Lýskách bude kvůli demolici zcela uzavřen až do 8. srpna. Poté tudy budou moci až do 15. listopadu auta projíždět v jednom směru.

„Další úplná uzavírka je v plánu od 15. do 30. listopadu, kdy přijde na řadu demontáž bednění a úsek se dočká i nové komunikace,“ upřesnil.

Od 8. srpna se uzavře také podjezd v Předmostí, který čeká rozšíření.

„Jeho konstrukci ale zachováme, jen se rozšíří římsy. Během příštích čtyř měsíců bude pod podjezdem v Předmostí platit jednosměrný provoz, úplné uzavírky budou jen tři a proběhnou vždy v nočních hodinách,“ upřesnil.

Přerovský bazén v úterý 28. července 2020
Přerov rozpálil nejteplejší den léta. Takto to vypadalo na bazéně

Strážníci budou pomáhat s dopravou

Uzavření podjezdu v Lýskách se obešlo bez větších stížností řidičů, zhoršení se ale obávají poté, co začnou platit omezení v Předmostí.

„Jezdím přes Přerov každý den na ryby, a je to tam zadupané. Cesta od Olomouce je hotová kalamita,“ řekl jeden ze šoférů, který projížděl Lýskami.

Dopravních komplikací se obává i předseda výboru místní části v Dluhonicích Oldřich Boráň. Obec si totiž vybrali jako objízdnou trasu řidiči ve směru na Rokytnici, Brodek, Kokory nebo Citov.

Po uzavírce podjezdu v Předmostí tudy navíc povede i jedna z oficiálních objízdných tras.

„Největší obavy mám o provoz na křižovatce u železničního přejezdu, protože tam vznikají opravdu nebezpečné situace. Když se loni uzavřela Polní, byla tam čtyřikrát přeražená závora a jednou dokonce zastavoval rychlík, protože se kously kamiony,“ zmínil.

Přerovští radní chtějí zajistit kontrolu nejvíce vytížených úseků.

„Počítáme s tím, že budou strážníci městské policie pomáhat s dopravou tak, jako po dobu uzavírky Polní ulice,“ ujistil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Srážka dodávky s vlakem na přejezdu u Bochoře
U Přerova se srazila dodávka s vlakem. Řidič zřejmě přehlédl světla