„Rozhodli jsme se Lubomíru Plevovi u příležitosti výročí jeho úmrtí složit poctu v podobě velkého vzpomínkového koncertu,“ přiblížil manažer kultury Městského domu Pavel Ondrůj.

Slovem bude provázet Jaroslav Cedidla a během večera zazní nejen filmové, ale i jazzové a popové melodie v podání V. Bandu Velké Losiny s hostem Rostislavem Orságem. Na pódiu zahrají i uznávaný hráč na foukací harmoniku Charlie Slavík nebo Jaromír Hůla.

Lubomír Pleva byl ve hře na foukací harmoniku, kterou přivedl až k dokonalosti, samouk. Začal na ni hrát, když mu bylo šestnáct let. Od roku 1971 do roku 1975 získal čtyři tituly mistra světa ve hře na harmoniku.

Charlie Slavík, který v Přerově na počest Lubomíra Plevy zahraje, je jediným Čechem v historii, který se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu a postoupil až do semifinále.

Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na nichž se jako sólista podílel. Vystupuje s řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i ve Spojených státech amerických.

„Kromě koncertování je také vyhledávaným lektorem na hudebních workshopech a firemním hráčem německé firmy Seydel - nejstaršího výrobce foukacích harmonik na světě“, upřesnil Pavel Ondrůj.

Jaromír Hůla, hráč na foukací harmoniku, kytarista a zpěvák působí v několika hudebních tělesech. V posledních letech vystupoval jako sólista na foukací harmoniku s Českým národním symfonickým orchestrem v Brně a Mnichově, s City of Prague Philharmonic Orchestra and Choir v Drážďanech a Hamburku a více než osm let působil také v divadle Semafor.

„Jeho oblíbeným žánrem je filmová hudba, a právě tu nám v Přerově zahraje,“ láká na nevšední hudební zážitek Pavel Ondrůj.

Pocta Lubomíru Plevovi začne v neděli 16. září v 18 hodin a vstupenky na koncert jsou k mání v předprodeji Městského domu na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.