Akce Pochoutkový rok na cestách pomáhá propagovat dobré rodinné staré recepty.

„Recepty našich babiček a prababiček sbíráme ve vysílání Českého rozhlasu. Byla by škoda, kdyby tyto recepty zanikly. Naše porota ve složení – herečka Naďa Konvalinková, propagátor české kuchyně Jaroslav Sapík a první český držitel Michelinské hvězdy Pavel Pospíšil každou neděli vybírají jeden zaslaný recept, my se za tím vybraným autorem receptu poté vydáme a společně spolu vaříme. Program, který zde dnes probíhá má tuto akci podpořit,“ uvedl moderátor Českého rozhlasu Patrik Rozehnal, který se zároveň ujal moderování road show v Přerově.Součástí programu byly také vystoupení Marcely Holanové, Jany Chládkové, Josefa Zocha i studentů přerovského Gymnázia Jana Blahoslava a střední pedagogické školy. Diváci si tak mohli poslechnout hudbu od folku přes jazz až po temperamentní rock&roll.

Protože akce probíhala na Mezinárodní den dětí, nemohly chybět také soutěže a hry pro nejmenší.

„Pro děti tu máme skákací hrad, mohou si zkusit například jízdu na koloběžkách nebo lovit rybičky z jezírka, s Českým rozhlasem mohou soutěžit o pěkné ceny. Prostě spolu všichni strávíme pěkné odpoledne. A když se jedná o pochoutkový rok, tak máme i dobré jídlo, podle návrhu Jaroslava Sapíka, které mohou návštěvníci ochutnat zdarma,“ podotkl Patrik Rozehnal. K jídlu se podávalo točené pivo i sodovky z retro pivovarského vozu – také zdarma.Děti i rodiče akci vítali s nadšením.

„Nejvíc se mi líbí házení balónků do sítí podle barev, protože tady se také vlastně třídí. Já doma poctivě třídím odpad. Ještě chci jít vyzkoušet skákací hrad,“ prozradila osmiletá Alžběta Kylkovská z Přerova, která se na náměstí přišla podívat s maminkou.

Šestnáctiletou Kateřinu Čabrovou program také zaujal.

„Konečně se tady ve městě něco děje, zrovna jsem ochutnala to grilované maso a je vynikající, ráda si poslechnu písničky, které tu zpívají, je super, že vyšlo i počasí,“ řekla.