Organizátoři nazvali prvomájovou akci v Přerově „Za společné cíle" a sejdou se na náměstí Svobody půl hodiny po poledni. Shromáždění začne ve dvě hodiny odpoledne a po proslovech řečníků se účastníci vydají ulicemi v okolí nádraží.

„Trasa pochodu povede z náměstí Svobody do Čechovy ulice, a poté se účastníci vydají k autobusovému a vlakovému nádraží," nastínila Michaela Sedláčková, styčná důstojnice pro národnostní menšiny z Krajského policejního ředitelství v Olomouci.

Pochod bude dál pokračovat přes Škodovu ulici, odkud zamíří do Komenského se zastávkou u exekutorského úřadu. Odtud se vydá přes Havlíčkovu zpět na náměstí Svobody.

Policisté neočekávají velkou účast.

„Budeme mít hlídky po celé trase pochodu, ale především z preventivních důvodů a kvůli tomu, aby strážci zákona informovali obyvatele," řekla.

K většímu omezení dopravy by podle ní nemělo dojít.

Pochod stejného svolavatele, který se konal v Přerově v září roku 2013, museli pořadatelé kvůli nezájmu zrušit. Na náměstí T. G. Masaryka totiž dorazilo jen pět desítek lidí, zatímco na protiakci iniciativy „Blokujeme" jich zamířila stovka. Stoupenci krajní pravice do Přerova zamířili i prvního května stejného roku, ale také v roce 2011 a 2009. Tehdy pochod radikálů přerostl v pouliční bitky.

PSALI JSME: Radikálové opět projdou Přerovem, po třech letech od fiaska