„Počítáme s tím, že když nám to počasí umožní, budeme koncem příštího týdne záhony v Michalově předmalovávat a začneme pomalu i se samotnou výsadbou. Současně budeme vysazovat jiřiny na kruhovém záhonu u vstupu do parku z ulice Osmek,“ popsala vedoucí veřejné zeleně technických služeb Martina Haluzíková.

Těsně po třech zmrzlých začnou zahradníci instalovat květináče v ulicích a umístí do připravené půdy různé druhy trvalek a letniček.

Květinové záhony, které se objevily na jaře v ulicích města, se Přerovanům líbí. Zvažuje se, že přibydou i na dalších místech.
Rozkvetlé ulice Přerov baví, záhony se objeví i jinde

„Záhony budou barevné v klasických lokalitách, jako je Žerotínovo náměstí, u kruhového objezdu v ulicích Jateční -Palackého, na náměstí Přerovského povstání nebo u Přerovanky,“ doplnil jednatel technických služeb Petr Měřínský.

Na konci května nebo začátkem června se pak na Masarykovo náměstí vrátí květinové pyramidy a centrum města začne osvěžovat i mlžná brána, jejíž součástí jsou rovněž nádoby na květiny.

Obyvatelé Durychovy ulice v Přerově už před časem sepsali petici, ve které si stěžovali na rychlou jízdu řidičů. Město jejich námitkám vyhoví a sníží rychlost v ulicích u hřbitova na 30 kilometrů v hodině.
V ulicích u hřbitova bude platit třicítka, řidiče čeká omezení

„V červnu chystáme novou výsadbu i v Palackého ulici. Prostranství před bývalými školami bude zdobit téměř 3300 trvalek. Nově osadíme cibulovinami lokalitu před podjezdem do Předmostí, druhým místem je pak park v ulici Svisle a třetím nábřeží Protifašistických bojovníků - půjde o pozemky podél cyklostezky,“ doplnil náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce