„Ano, touto nešťastnou událostí byla akce v podstatě vyvolaná. Byl to ten hlavní popud," potvrdil impulz k instalaci zábran vedoucí dopravního oddělení v Hranicích Zdeněk Kolomazník.

Opatření, ke kterému se přistoupilo v průběhu minulého týdne, kvitují také turisté či cyklisté.

„Slyšel jsem, co se tady stalo. Chodívám tady běhat každé ráno už asi pět nebo šest let a myslím, že zábradlí podobným nehodám zabrání. Je pravda, že tady byly hrboly. S asfaltem je to určitě lepší," soudí například Lukáš Cihlář.

To, že asfalt pokrývá jen asi pětimetrový úsek, mu nevadí.

„Myslím, že to stačí. Případný pád do trávy není tak strašný," dodal běžec, který v Hranicích pracuje.

Přejezd přes hranický jez

Pět minut po dvanácté

Hrozící nebezpečí dříve cítila i další jedna z mnoha cyklistů.

„Ta svodidla jsou hodně nízká a je dobře, že tady to zábradlí nainstalovali. Spravená je konečně i ta cesta," uvedla k přibližně pětimetrovému asfaltovému úseku, který alespoň zčásti zalepil do značné míry hrbolatou silnici.

Nerovnou vozovku v nebezpečném místě potvrdil i Zdeněk Kolomazník.

„Byl tam přibližně pěticentimetrový hrbol. Nechci nikoho osočovat z toho, jestli při jízdě dává, nebo nedává pozor, ale rozhodli jsme se, že průjezd místem musí být natolik bezpečný, aby se ani neopatrnému cyklistovi pokud možno nic nestalo," dodal vedoucí odboru dopravy.

Podle některých dotázaných se už ale s tímto opatřením přišlo pět minut po dvanácté.

„To zábradlí tady mělo stát už před dvaceti lety," prohlásil další z milovníků jízdy na kole.

Tragická nehoda trenéra naposledy přerovských a dříve i hranických házenkářů Miroslava Franka na konci června zasáhla nejen širokou sportovní veřejnost.

Oblíbený kouč, který většinu své sportovní kariéry spojil právě s Hranicemi, spadl 29. června ve večerních hodinách při jízdě na kole z přibližně čtyřmetrové výšky a utrpěl smrtelná poranění.

SOUVISEJÍCÍ: Miro, sbohem