Podle policistů došlo ke konfliktům už před samotným zápasem po příjezdu přerovských příznivců.

„Někteří se po vystoupení z autobusu zapojili do šarvátky s příznivci domácích hokejistů. A někteří z těchto pseudofanoušků po zákroku zasahujících policistů místo sledování hokeje trávili čas na policejní služebně,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Hokejové utkání Vsetín – Přerov policisté předem vyhodnotili jako rizikové.

„Do bezpečnostního opatření bylo proto nasazeno bezmála osmdesát policistů,“ řekl mluvčí s tím, že problémy s agresivními fanoušky bylo nutné řešit během utkání přímo na stadionu.

Hokejisté Vsetína (zelené dresy) v sobotu porazili Přerov 5:3.
Přerovu derby na Lapači nevyšlo. Manko dotahoval marně

„Jeden z přerovských fandů byl brutálně napaden skupinou výtržníků, kteří se násilným způsobem zmocnili jeho klubové šály,“ popsal Jaroš.

Napadený muž podle něj upadl do bezvědomí.

„Všimli si jej policisté, kteří proti skupinám agresorů zakročili a zraněného vynesli před stadion. Tam muži poskytli první pomoc a předali jej do péče přivolaných zdravotníků,“ doplnil Petr Jaroš.

Popsaná událost je jenom jedním z řady incidentů, které policisté museli v sobotu na hokeji řešit.

Havarovaný motocykl. Ilustrační foto
Motorkář spadl u přerovského hřbitova, zachránil ho náhodný svědek

„Kolegové museli ve stovce případů použít různé donucovací prostředky, díky čemuž ovšem předešli mnohem větším následkům, kterými by brutální potyčky mezi vsetínskými a přerovskými výtržníky nepochybně skončily,“ potvrdil Jaroš.

K nevhodnému chování některých fanoušků a potyčkám se v pondělí prostřednictvím klubového webu vyjádřilo také vedení domácího valašského celku.

„VHK ROBE Vsetín si váží fanoušků, kteří dokáží všem účastníkům hokejových zápasů vytvořit vynikající atmosféru. Zároveň se razantně ohrazuje vůči jakýmkoli formám a projevům násilí, které nepatří jak na stadiony, tak ani do běžného života. Omlouváme se návštěvníkům, kterých se sobotní incident dotknul, od tohoto chování několika jednotlivců se jednoznačně distancujeme, a uděláme vše pro to, aby se situace již neopakovala,“ napsal klub.