Od soboty do neděle se v tamní loděnici koná další ročník tradičního festivalu dračích lodí Draci na Hané – Dračí Morava.

A vyzkoušet si lodě bude moci kdokoliv.

„Letos máme už osmý ročník festivalu. Závod na dvě stě metrů i kilometr je určen pro nadšence i začátečníky. Hlavní myšlenkou závodu totiž je, že se ho může zúčastnit každý," říká členka Kanoistiky Kojetín Alena Zicháčková. Závodit se bude v několika kategoriích.

„Pouze pro závodníky neregistrované v rámci Českého poháru Dračích lodí je určena kategorie Grand Prix. Další kategorie jsou pak Fun, Firmy, Školy a Dračice," vypočítává Alena Zicháčková.

Na lodi 16-20 pádlujících

Co se týče posádky nejsou téměř žádná omezení.

„Týmy tvoří 16–20 pádlujících, z toho minimálně čtyři pádlující ženy plus bubeník. U posádek škol nesmějí být jednotliví závodníci starší než šestadvacet let," podotkla Zicháčková.

Přihlásit se mohou i úplní začátečníci.

„Startovné zahrnuje tréninkovou jízdu s instruktorem, zapůjčení lodi s vybavením včetně pádel, účast na sobotním i nedělním závodě, vstup do areálu se zázemím, kempování zdarma, vodní záchrannou službu, lékařskou pomoc v průběhu závodu a také účast na večerní Dragon párty," vypočítávala Alena Zicháčková.

Dobroty z udírny a grilu

Startovat se bude z bloků i intervalově.

V sobotu od 9 až do 17 hodin se bude závodit na dvě stě metrů.

„V rámci festivalu se uskuteční i charitativní závod dětských domovů," podotkla závodnice.

K večeru se pak pojede kilometr.

„Kolem dvacáté hodiny proběhne defilé vítězů na tisíc metrů a následovat bude večerní zábava s kapelou Pantok. Po celý den nebudou chybět ani dobroty z udírny a grilu nebo pivo," zve všechny zájemce Zicháčková.

V neděli pak zahájí v 9 hodin semifinálové a finálové jízdy všech kategorií na dvě stě metrů.

„O půl druhé odpoledne přijde na řadu vyhlášení vítězů," uzavřela Alena Zicháčková.

Autorka: Vendula Pudelková