Oblibu získal moderně vybavený krytý bazén jak u místních, tak i přespolních, přesto se nevyhnul provozní ztrátě, která by měla do konce roku dosáhnout až dvanácti milionů korun.

Tobogán, vířivky a další atrakce jsou lákadly, na které nedají dopustit návštěvníci hranické Plovárny. Ta si díky svému vybavení získala řadu příznivců.

„Nově vybudovaný akvapark v Hranicích je krásný, naprosto čistý, dobře a neustále udržovaný. Teplé a příjemné prostředí a vodní masáže mně znovu vrátily chuť do života,“ pěl chválu na Plovárnu Ladislav Janásek z Přerova.

Obliba akvaparku je znát i na jeho návštěvnosti. Ta zatím dosáhla čísla 190 tisíc lidí. „Funguje zde i plavecká škola pana Zátopka, kterou v minulém školním roce navštěvovalo 382 dětí z mateřských škol a 722 dětí ze základních škol,“ informovala vedoucí Plovárny Iva Macurová.

Školáci se podle jejích slov sjíždějí do Hranic z širokého okolí. „Letos nám přibyly školy z Lipníku, které dříve jezdily do Přerova, nebo školy z okolí Valašského Meziříčí, například z Kelče,“ doplnila Iva Macurová.

Průměrná návštěvnost je okolo 15 tisíc lidí měsíčně. Přesto se zařízení nevyhnulo poměrně vysoké provozní ztrátě.

„Počítáme s tím, že do konce roku dosáhne výše až dvanácti milionů korun. Tuto ztrátu musíme zaplatit z vlastních prostředků, přičemž město nám přispěje jeden až dva miliony korun. S tím, že bazén bude ztrátový se ale počítalo už při jeho výstavbě,“ sdělil Milan Vinkler, ředitel společnosti Ekoltes, která je provozovatelem Plovárny.

Podle jeho slov se připravují opatření, která by ztrátu snížila. „Plánujeme jak různé provozní úspory, tak i akce, které by přilákaly ještě větší množství návštěvníků,“ sdělil Vinkler.

Některé takové akce již na Plovárně fungují, jako například hodiny plavání pro školy či plavání kojenců. Jednou za čtrnáct dní by se měla v akvaparku konat akce Podvodní svět, která zájemcům umožní naučit se základům potápění.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika