Co si pořadatelé připravili na plesovou sezonu 2017?

Stužkovací plesy: beznadějně vyprodány

Městský dům v Přerově tradičně propůjčí své prostory stužkovacím plesům maturitních ročníků. Ty jsou každoročně velkým lákadlem pro studenty, ale také jejich rodinné příslušníky a známé. Lístky jsou většinou beznadějně vyprodány už dlouho dopředu.

„Kapacita je pět set míst a vstupenky na stužkovací plesy jsou téměř vyprodány již nyní, je o ně jako každý rok obrovský zájem," řekl kulturní manažer Městského domu v Přerově Jan Vrba. Velkým lákadlem jsou originální choreografie vždy na začátku plesu, které si studenti připravují pod vedením zkušených tanečníků.

Plesová sezona v Přerově je rozvržena do tří měsíců. Korunový džínový bál, který ji uzavře, se koná 1. dubna v Městském domě. „Mezi vyhledávané společenské akce patří tradičně Městský ples, který pořádá radnice a vystupují zde zajímaví hosté," dodal Jan Vrba.

Ples primátora, který se konal v minulosti, býval vždy událostí sezony. Dnešní vedení radnice se chce ale více otevřít lidem a vrátit ples k původní tradici, která vznikla před více než dvaceti lety. Zatančit si na jednom parketu s představiteli města mohou Přerované 25. února od 20 hodin.

Myslivecké plesy lákají lidi z Přerova i okolí

Velkému zájmu se těší myslivecké plesy v obcích na Přerovsku. Přípravy na ně začaly už před koncem letošního roku. V Troubkách, do kterých se každoročně sjíždějí návštěvníci z Přerova, ale i dalších míst regionu, se program na 14. ledna rýsuje jasně.

„Přípravy jsou v plném proudu, myslivečtí trubači si připravili nové skladby a také tombola bude hodnotnější," prozradil spoluorganizátor akce Luděk Judas.

Lákadlem bude vyhledávaná myslivecká kuchyně, která se každý rok rozšiřuje. Raritou je pak stylová výzdoba kulturního domu, kde akce probíhá.

„Výzdoba bude slavnostní, na okna kulturního domu pověsíme závěsy, šité před padesáti lety, které dokreslují pohled na tehdejší revír," dodal Luděk Judas.

V minulém roce na tuto akci zavítaly zhruba čtyři stovky návštěvníků. Pro obyvatele z okolních obcí bude i letos přistaven autobus na cestu tam i zpět. Přerované mohou nastoupit do autobusu na zastávce u restaurace Pivovar v 19.30 hodin.

V Kokorách nezůstanou pozadu

Na kvalitu jídla a večerní program lákají také do Kokor, kde proběhne myslivecký ples tradičně první únorovou sobotu. „Začali jsme ho pořádat na popud místních občanů v roce 2011 a dnes se u lidí těší velké oblibě," přiblížil člen Mysliveckého sdružení Hradisko Kokory Martin Pavlík.

Kuchyni se snaží organizátoři každý rok obměňovat, letos bude v nabídce šest jídel z daňčího nebo srnčího masa. I do Kokor se mohou zájemci ze vzdálenějších obcí dopravit autobusem.

„Autobus bude zajištěn na trase Přerov Most míru, Velká Dlážka, Čekyně a Žeravice," uzavřel Martin Pavlík.

Přehled plesů Městský dům Přerov

LEDEN 2017

7. 1. Gymnázium J. Škody, stužkovací ples třídy 4. B

13. 1. Montáže a.s.+Progress OK a.s., XI. Česko-Slovenský ples

14. 1. Obchodní akademie a Jaz. Škola, stužkovací ples 4.A+4.B

20. 1. Gymnázium J. Škody, Repre+stužkovací ples třídy 4.A

21. 1. Děkanát Přerov, XXII. Farní ples

27. 1. GJB a SPgŠ, stužkovací ples SPgŠ – třída 4.C

28. 1. Delta Morava, Reprezentační ples VŠL, o.p.s.

ÚNOR 2017

3. 2. Střední škola gastr. a služeb, XXIII. reprezentační ples

4. 2. GJB a SPgŠ, stužkovací ples GJB – třídy oktáva + 4.A

17. 2. GJB a SPgŠ, stužkovací ples SPgŠ – třídy 4.AP + 4.BP

18. 2. Obchodní akademie a Jaz. Škola, stužkovací ples 4.EL

24. 2. Gymnázium J. Škody, stužkovací ples třídy oktáva B

25. 2. Statutární město Přerov, Městský ples 2017

BŘEZEN 2017

4. 3. Střední průmyslová škola / maturitní ples 4. ročníků/

10. 3. GJB a SPgŠ, stužkovací ples SPgŠ – třída 4.D

11. 3. Gymnázium J. Škody, stužkovací ples – třída oktáva A

17. 3. Meopta – optika s.r.o., XV. reprezentační ples

DUBEN 2017

1. 4. KIS – Městský dům, „Korunový džínový bál

Myslivecké plesy

14. 1. Myslivecký ples Troubky

4. 2. Myslivecký ples Kokory