Loňský Ples Brutálních borců, jehož tématem byla devadesátá léta, nasadil vysokou laťku. Organizátoři z Klubu Brutálních borců ale ani tentokrát nezklamali.

„Pojetí bude divoké a směrem na západ. Vždycky jsme přemýšleli, že bychom udělali něco netradičního a padaly různé návrhy - od moovie show až po středověk. Nakonec jsme se domluvili na westernovém pojetí, protože každý z nás má v hlavě už od dětství Vinnetoua s Old Shatterhandem,“ přiblížil organizátor tradičního plesu Roman Dvořák.

Vysokorychlostní trať - trasa
Přerovští radní: Nechceme ničit kvůli VRT krajinu. Řešením je tunel

Klub Brutálních borců předvedl již tradičně skvělou taneční show, která se tentokrát nesla v kovbojském duchu.

„Program večera bude pestrý. Pozvali jsme i žonglérku s revolvery, lidé se mohou těšit na soutěž v jízdě na koních, a protože nemáme živé, sehnali jsme alespoň hobby horse. Finále bude velké a skončí westernovou přestřelkou. Máme v plánu roztancovat celý sál, stejně jako loni,“ poznamenal.

Dorazili nejen místní

Na Ples Brutálních borců dorazili návštěvníci z Přerova, ale i okolních měst.

„Hledali jsme na internetu vhodný kostým a nakonec našli tyto koně, které jsou součástí kovbojského oděvu. Pak už jsme jen doladili klobouky a košile. Jsme na plese potřetí a vždycky jsme byli spokojení,“ řekla Klára Babčinská, která přijela s přáteli z Olomouce.

Primář přerovské ortopedie Pavel Přikryl kromě náročné profese zvládá i různé koníčky - tím největším je sport.
Primář přerovské ortopedie: Obézních pacientů, kteří přetěžují klouby, přibývá

Vhodné přestrojení naopak dlouho nehledal Ivo Kohn, který dorazil s manželkou z Bystřice pod Hostýnem. Kroj indiánského náčelníka kmene Apačů měl doma.

„Vyráběl jsem ho ve třinácti letech, protože jsem měl rád indiány, trampovali jsme a často spali pod širákem. Manželce jsem půjčil i svůj klobouk,“ prozradil.