Svá želízka v ohni zde měly Základní školy Struhlovsko, 1. máje, Drahotuše a Bělotín.

V první části proběhla štafeta základních škol, ve které se utkali ve dvacetičlenných družstvech hoši i dívky. Mladí plavci z prvního stupně museli uplavat 25 metrů, dívky a hoši druhého stupně zdolávali 50 metrů, a zkrátka nepřišli ani kantoři jednotlivých škol, kteří žáky na závody doprovázeli. Na ně čekal dokonce stometrový úsek.

„Plavalo se mi dobře. Všichni jsme tady jenom rekreační plavci, ale myslím, že máme velkou šanci na vítězství,“ řekla Olga Sedláčková ze ZŠ 1. máje Hranice. Ta nakonec získala dvě zlaté medaile v jednotlivcích, a to v plaveckém stylu prsa a ve volném stylu.

Makej, makej, fandili spolužáci

Školáci své spolužáky povzbuzovali s plným nasazením. „Makej, makej, dělej, zvládneš to, makej,“ se ozývalo u všech plaveckých drah. Ve štafetě zvítězilo po skvělém výkonu celého týmu družstvo ZŠ 1. máje Hranice, stříbro patřilo žákům ZŠ Bělotín a třetí skončila ZŠ Struhlovsko.

„Na závody jsem vybíral mezi žáky podle toho, jak na tom kdo je v tělesné výchově a také jaké má pohybové předpoklady,“ uvedl učitel tělocviku vítězného družstva ze ZŠ 1. máje Daniel Navrátil.

V druhé části plavali jednotlivci. Tento závod byl rozdělen na celkem osm kategorií: 1. stupeň – dívky, hoši, plavecký styl prsa a volný styl , 2. stupeň - dívky, hoši, plavecký styl prsa a volný styl.

„Uspořádáme určitě i další ročník. Podle ohlasů se to líbilo jak žákům, tak i kantorům. Jsme moc rádi, že přišli. Díky prvnímu ročníku nevěděli vůbec, do čeho jdou. Taky nám výborně vyšli vstříc všichni pracovníci plovárny,“ zhodnotila závody jejich organizátorka Michaela Kasparová.