„Letošní kulaté 150. výročí položení základního kamene pivovaru oslavíme tradičně s našimi fanoušky a příznivci dobrého piva. Kromě široké nabídky piv, včetně těch čerstvě oceněných na degustační soutěži o Zlatý pohár PIVEX, a bohatého hudebního programu jsme pro návštěvníky opět přichystali narozeninový dárek v podobě neomezené konzumace alkoholických a nealkoholických nápojů z produkce pivovaru, která je zahrnuta už v ceně vstupenky,“ zve na oslavu Kateřina Vilímová, brand manager značky Zubr.

Hudební program odstartují kolem 16. hodiny koncerty místních kapel a na pódiu se postupně vystřídají skupiny Kameron, legendární Stará dobrá ruční práce a Penzistor. Nabitý hudební večer uzavře ve 21 hodin kapela Rybičky 48.

Čokoládový den v sobotu v Galerii Přerov
Čokoládový den bavil malé i velké. Podívejte se

Vstupenky si mohou lidé zakoupit v předprodeji, podnikové prodejně pivovaru, on-line nebo přímo na místě. „Připravili jsme i jeden speciální dárek. U příležitosti významného jubilea vylosujeme ze všech vstupenek tři výherní, jejichž šťastní majitelé od nás získají 150 piv zdarma,“ doplnila Kateřina Vilímová.

750 hektolitrů výjimečné patnáctky

Kromě piv ze stálého sortimentu si mohou lidé vychutnat novinku v podobě tmavého piva Zubr Výroční speciál 15,0 %, který byl uvařený pouze pro tuto příležitost a je dosud nejsilnějším speciálem z jeho produkce.

„Protože je pro nás kulaté výročí výjimečnou událostí, přáli jsme si, aby byl také náš narozeninový speciál výjimečný. Jedná se o silné tmavé pivo typu porter, které zaujme svou plností s charakteristickými rysy jednotlivých druhů sladů - českého, mnichovského, karamelového a barevného. Právě ty dodávají pivu výraznou tmavou barvu a spolu s několika odrůdami českého chmele i harmonickou chuť, hustou pěnu a dobrý říz. Tento jedinečný speciál s 6,5 % alkoholu kvasí v otevřených kádích a zraje v ležáckém sklepě sto dní při nízké teplotě, což mu dodává jeho lahodnou a plnou chuť,“ přiblížila novinku Nataša Rousková, sládková pivovaru Zubr.

Výstava Velikonoční salon se letos koná netradičně za výlohami budovy bývalého Emosu na Masarykově náměstí v Přerově. Nechybějí na ní ani zajímavé ukázky - paličkování, výroby vizovického pečiva nebo zdobení kraslic.
Krása za sklem. To je letošní Velikonoční salon v Přerově, podívejte se

Zubr Výroční speciál 15,0 % právě míří do distribuce a bylo jej uvařeno na 750 hektolitrů. K dostání bude v čepované podobě ve vybraných pivnicích a restauracích zejména na střední Moravě až do vyprodání zásob.

V podnikové prodejně pivovaru si lze zakoupit také limitovanou edici dárkového balení speciálu v láhvi s patentním uzávěrem.