„Jsem rád, že se po dvou letech covidu podařilo narozeniny pivovaru opět oslavit. Sto padesát let je hodně dlouhá doba a poděkování patří všem, kteří v pivovaru pracovali a udělali všechno pro to, aby mohl i v letošním roce normálně fungovat a vyrábět pivo. Ke 150. výročí připravujeme také publikaci, která vznikla ve spolupráci s historiky a představíme ji na červnovém Zubrfestu,“ řekl Tomáš Pluháček, výrobně-technický ředitel společnosti.

Začátek stavby rondelu na nepřehledném úseku u pekárny v Přerově
V Přerově bleskově roste nový rondel. Na nepřehledném úseku u pekárny

Brány přerovského pivovaru se otevřely v pátek úderem půl čtvrté odpoledne a na pódiu se postupně vystřídaly domácí kapely Kameron, Stará dobrá ruční práce a Penzistor. Závěr večera patřil populární skupině Rybičky 48 a nechyběl ani slavnostní ohňostroj.

Milovníci pěnivého moku měli možnost ochutnat nejen tmavý výroční speciál, kterého bylo uvařeno 750 hektolitrů, ale i další piva z domácí produkce.

Ulice Přerova zkrášlily v těchto dnech květinové koberce, které jsou na několika místech ve městě. Dotvářejí tu pravou jarní atmosféru.
Květinové koberce zkrášlily ulice Přerova, chystají se i muškátové pyramidy

Na čepu byl třeba letošní vítěz soutěže o Zlatý pohár Pivex Zubr Gold a další oceněná piva Zubr Grand a Gradus. Na akci se vypilo na 51 hektolitrů piva.

„Akce se vydařila na jedničku, i když nám počasí zrovna nepřálo. V pivovaru bylo po dvou letech opět živo a já z toho mám velkou radost,“ zhodnotila brand manažerka značky Zubr Kateřina Vilímová.

„U příležitosti významného jubilea jsme pro návštěvníky připravili speciální dárek. Ze všech vstupenek jsme vylosovali tři vítězné, které svým šťastným majitelům zajistily výhru v podobě 150 piv zdarma,“ řekla Kateřina Vilímová.