„Po nepříznivých prognózách meteorologů jsme dopadli dobře. Není zima, ani velké horko, ale hlavně neprší. Takže ideální počasí na festival,“ řekl Jaroslav Urbanec ze společnosti Kulturní Přerov, jež je pořadatelem Přerovských pivních slavností.

Brány výstaviště se otevřely už v odpoledních hodinách, kdy hudební nabídku na hlavním pódiu zahájila kapela Premiér. Tato pop rocková skupina ze Zlína včele se zpěvákem Jaroslavem Bobowskim rozpohybovala své fanoušky nejen známými hity Hrobař a Já lásko zastavím čas.

Stejně tak dokázala rozpálit posluchače kapela Walda Gang. Šlo vidět, že skvělí muzikanti, nevšední mužský pěvecký doprovod a celková hudební šou posluchače baví. Poté se na hudební scéně objevila známá poprocková kapela Turbo a závěr patřil rockové skupině Abraxas.

Zastávku v Palackého ulici v Přerově čeká přemístění před budovu bývalé živnostenské školy.
Zastávku v Palackého ulici přemístí ke škole

Také druhá hudební scéna nabídla pořádnou porci muziky. Přerovany určitě potěšilo vystoupení kapely N.S.O.S, která už moc nekoncertuje a jejíž členové pocházejí z Přerova.

„Myslím si, že festival nabízí pestrý program. Snažíme se o to, aby se zde návštěvníci setkali každý rok s něčím novým. Obměňujeme jednak kapely, ale letošní novinkou je třeba nafukovací atrakce – terč a po loňském úspěchu jsme opět zajistili jeřáb, který nabízí vyhlídku do okolí z výšky sedmdesáti metrů,“ řekl Jaroslav Urbanec.

Festival přilákal místní návštěvníky i přespolní. Věkové složení bylo také rozmanité. Na výstaviště dorazili mladí lidé i zástupci starší generace, dokonce i rodiče s malými dětmi.

„Mě sem přitáhla spíše nabídka piv z produkce minipivovarů. Kapely mě tolik nelákají,“ svěřil se například Ladislav Mičinský.

Milovníci pivního moku si mohli vybrat ze skutečně široké nabídky. U stánků se však odpoledne velké fronty netvořily, prodejci piv očekávali vyšší tržby až s příchodem večera a přílivem většího počtu návštěvníků.

„My sem jezdíme snad už od prvního ročníku. Tržby se hodně odvíjejí od počasí. Nejvíce jde u nás na odbyt jedenáctka - extra hořké pivo Richard,“ svěřil se Milan Trávníček ze stánku minipivovaru Žebětín u Brna.

Velikonoční program na hradě Helfštýn
Velikonoce přilákaly na Helfštýn tisíce lidí. Podívejte se

autor: Dagmar Rozkošná