U stánků se čepovala nejenom piva klasická, ale i speciální.

„Letos zde máme 14 druhů piv, každý rok se snažíme výběr pěnivého moku obměňovat. Dnes zde milovníci piva například mohou mimo jiné ochutnat také novinku z přerovského pivovaru,“ prozradila za pořadatele Alena Vránová z místního sboru dobrovolných hasičů.

Každý, kdo v sobotu dorazil do areálu, obdržel u vchodu seznam pivovarů. Během odpoledne pak mohli zájemci seznam vrátit doplněný o pivovar, jehož výrobky by zde chtěli ochutnat v příštím roce.

Během čtvrtečního dne se hasiči v celém Olomouckém kraji nezastavili, zasahovat museli také v Lipníku nad Bečvou u požáru trámů
Tropický čtvrtek byl na Přerovsku ve znamení požárů

Slavnosti tradičně pořádali místní dobrovolní hasiči. Na počátku všeho byl nápad uspořádat takovou akci, která by v obci otevřela letní sezonu.

„Myšlenka, pořádat pivní slavnosti vznikla v době, kdy se v obci nekonalo mnoho akcí. My jsme chtěli zavést nějakou novou, tradiční akci, která by se konala na začátku léta,“ vysvětlila Alena Vránová s tím, že sem každoročně dorazí stovky lidí.

Pivní slavnosti si nenechali ujít nejenom místní, přijeli také z Přerova.

„Na slavnosti jsem do Moštěnice dorazil poprvé. Dozvěděl jsem se o tom vlastně náhodou, a to když jsem zde minulou neděli vystupoval. Myslím si, že myšlenka je to parádní a atmosféra se mi líbí. Je tu na výběr hodně piv, dokonce i slovenské,“ prozradil například osmatřicetiletý Lukáš Šedý, který s dcerou přijel na kolech z Přerova.

Pan Jaroslav dorazil na akci také z Přerova.

„Myslím, že letos jsem tu s rodinou popáté. Nabídka piv se mi líbí. Večer, až bude hrát Spocená uklízečka, si s rodinou zatančíme. Mám to tady rád, je tu vždy super atmosféra,“ popsal.

Vedle několika druhů pěnivého moku, si mohli návštěvníci zámecké zahrady vychutnat také vyhlášená žebra i jiné dobroty z grilu.

Dobrovolní hasiči mysleli také na nejmenší návštěvníky, pro které bylo připraveno mimo jiné malování na obličej.

Třináctý ročník rockového festivalu se opět vydařil. Do areálu zámecké zahrady proudily ve čtvrtek davy lidí.  Mezi největší lákadla patřily kapely Žlutý pes či Traktor.
Dřevorockfest 2018: rockový nářez i zcela zaplněná zámecká zahrada