„Rezignace zastupitelky Lenky Jüngling mi byla doručena v pátek 24. listopadu. Její nástupce už obdržel osvědčení o získání mandátu a na nejbližším jednání zastupitelstva, které se koná 4. prosince, složí zákonem daný slib,“ uvedl přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

Vojtěch Nezval v Přerově působí jako člen komise pro majetkové záležitosti, v rámci Olomouckého kraje pak pracuje v komisi pro dopravu. Na Univerzitě Palackého v Olomouci vystudoval andragogiku se specializací na personální rozvoj a od roku 2017 je zaměstnán ve společnosti, zabývající se mimo jiné prodejem náhradních dílů na čerpadla a průmyslová zařízení.

V zastupitelstvu se chce zaměřit na péči o životní prostředí, kulturu, zefektivnění dopravy nebo hospodárné zacházení s veřejným majetkem.

ODS byla v Přerově po loňských komunálních volbách třetí nejúspěšnější.
Přerovská ODS se chce očistit od politiků, spojených s korupcí

„Stejně jako má předchůdkyně se chci i já věnovat tématu využití bývalého hotelu Strojař tak, aby zde vzniklo dostupné a důstojné bydlení a lokalita se stala chloubou města. Jsem připraven prosazovat témata, která trápí mladé lidi a být jejich spojkou s městem. Fakt, že budu nejmladší v zastupitelstvu, proto vnímám jako výhodu,“ řekl nový zastupitel Nezval.

Jeho předchůdkyně, čtyřiatřicetiletá Lenka Jüngling, která rezignovala z osobních důvodů, byla rovněž nejmladší členkou zastupitelstva. Z Přerova odchází za novou pracovní nabídkou v zámoří. „Byla mi nabídnuta příležitost budovat jógovou školu v zámoří, kde bych měla možnost věnovat se naplno tomu, co mě dělá šťastnou. Nebylo to lehké rozhodování, protože si plně uvědomuji, kolik důvěry a naděje do mě voliči vložili. Bylo by ale nezodpovědné si mandát ponechat, aniž bych jej mohla naplno vykonávat,“ vysvětlila.

Ilustrační foto
Na školu Trávník zamíří známí spisovatelé, tradiční jarmark zpestří knihy

Tento týden se očekává také rezignace dalšího zastupitele - Michala Záchy z ODS, který je obviněný z ovlivňování dopravních zakázek v Olomouckém kraji. Ten už rezignoval k 30. listopadu na místo uvolněného radního. Jméno náhradníka by mělo být známo do 4. prosince.