Nově zrekonstruovaný plavecký areál v Přerově se otevřel veřejnosti v červenci a díky vlně veder je v něm stále plno. Svou atraktivitu bohužel neztrácí ani v noci.

„Chodí si do něj zaplavat opilci z okolních hospod, například návštěvníci při návratu z nedalekého Melounu,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Protože jsou ale v areálu rozmístěna čidla, zábava netrvá dlouho. Hned po přelezení plotu se spustí alarm, a vzápětí poté na místo dorazí hlídka strážníků. „Nedá se přitom říci, že by v bazéně plavali jen mladí lidé, noční radovánky si dopřávají i lidé středního věku,“ poznamenal Komínek.

Pouhá čidla je neodradí

Provozovatelé plaveckého areálu jen bezmocně krčí rameny. „Už jsme dali čidla, kam se dalo, ale moc to nepomáhá. Přelézají totiž plot na různých místech – většinou však z Brabanska a nebo od kuželny. Kamerový systém naštěstí okamžitě zachytí místo, kde je plot narušený,“ popsal provozní bazénu Miroslav Darebník.

Že by došlo kvůli řádění opilých návštěvníků k poničení nových atrakcí v plaveckém areálu, toho se provozní neobává. Divoká řeka, skluzavky a vodní hřib nechávají opilce chladnými, protože nové prvky jsou v noci mimo provoz.

„Obáváme se spíše toho, že se může někomu něco stát. V areálu totiž v noci není plavčík,“ uzavřel Darebník.