Dlouholetého zpěváka skupiny George & Beatovens Petra Nováka připomněly jeho nejznámější skladby, které zazpíval se stejným citem a nasazením jeho hudební kolega Karel Kahovec. Hvězdičko blýskavá, Povídej nebo Já budu chodit po špičkách.

„Zavzpomínám na člověka, který je mi nejbližší. Petr Novák založil tuto kapelu, a i když se to později rozklížilo, a on pak pokračoval ve Flamengu, do George and Beatovens se zase vrátil," řekl Karel Kahovec.

Petr Novák obnovil skupinu v roce 1967 a nahrál s ní další nezapomenutelné skladby jako Klaunova zpověď, Pokoj č. 26 nebo Dětský oči. Kromě vzpomínek na legendárního zpěváka ale zazněly z pódia Městského domu také písničky Karla Kahovce Poprava blond holky nebo Paní v černém.

Lidé v sále si společně s Karlem Kahovcem zazpívali i písně z éry, kdy vystupoval s Country beatem Jiřího Brabce – Háj modřínů nebo To se budem príma mít. Hostem večera byl také zpěvák Viktor Sodoma, jenž to na podiu rozbalil jako v dobách největší slávy legendární skupiny šedesátých let The Matadors.

A který z „Nováků" je přerovským posluchačům bližší? „Za sebe musím říct, že Petr. Oslovily mě především jeho texty – Náhrobní kámen nebo Klaunova zpověď," přiznala jedna z návštěvnic Jana Šimčíková.

„Petr Novák dělal písničky, které pro mě byly o něco líbivější. Pavla Nováka jsem znala spíše jako sportovce, my jsme hráli basketbal, on zase dělal gymnastiku. Jsme tedy stejná generace. K Pavlovi jsem si našla cestu až později," svěřila se jiná z posluchaček.