Kolem Sadu československých legií se už delší dobu smí jezdit pouze čtyřicítkou. „Ve skutečnosti tady ale řidiči jezdí mnohem rychleji. Řekla bych, že i osmdesátkou nebo stovkou,“ řekla Karla Vlasáková, která se pod petici podepsala rovněž. Policisté přitom v této lokalitě rychlost neměří. „Za celou dobu, co tady bydlíme, si je pamatuji s radarem možná tak jednou,“ uvedla.

Petice se zmiňuje o tom, že podle policie tam měření rychlosti není možné z důvodu nedostatečných odstavných ploch. Co však lidem z dané lokality rovněž vadí, to je nebezpečný přechod pro chodce i výjezd z ulice Pod Bílým kamenem a stejně tak obtížný výjezd od sportoviště a restaurace Stará střelnice.

V návrhu řešení se lidé zmiňují o zpomalovacích retardérech. O pár desítek metrů dál již totiž prahy na silnici instalovány jsou a petenti se o nich vyjadřují pochvalně. „Bylo by jen logické, kdyby retardéry pokrčovaly až dolů k parku, kde je velký pohyb lidí, například kolem tenisových kurtů,“ myslí si Vlasáková.

Ona sama prý si ještě vybavuje, jak došlo kdysi na Třídě generála Svobody k nehodě, při níž auto přejelo chlapce. „Tehdy tady kvůli tomu umístili v nepřehledném místě dopravní zrcadlo, ale protože je to kousek od Bečvy, tak se neustále rosí a nic v něm není vidět,“ dodala žena.

Rada města Hranic se peticí zabývala na svém úterním zasedání a pověřila odbor dopravy, aby petentům v zákonné lhůtě odpověděl. „Další petice, která se ocitla na programu městské rady, se týkala zatopeného lomu v nedalekých Opatovicích,“ informoval tiskový mluvčí města Petr Bakovský. Lidé se totiž obávají, že bude voda z lomu odčerpána a lokalita pak začne sloužit jako skládka. „Město Hranice vzalo tuto petici na vědomí a vyjádřilo petentům svou podporu,“ řekl mluvčí s tím, že k jejímu vyřešení není hranická radnice kompetentní, neboť Opatovice jsou samostatnou obcí.