Hororové peklo se odehrálo v tradičních prostorách Městského domu v Přerově.Každý, kdo do sálu zavítal, by očekával slavnostní výzdobu či pestrobarevné šaty maturantek.

Vše ale bylo jinak. Už na schodech příchozí vítaly černobílé lebky a v podobném duchu byl vyzdoben i hlavní sál.

Studenti si totiž jako téma svého vystoupení zvolili horor. Tomu odpovídalo také jejich nápadité oblečení při propracované taneční sérii.

V úvodu večera, o jehož hudební kulisu se postaraly kapely Los Playboys a Arrhythmia, mohly stovky přítomných diváků vidět také vystoupení Hedvíčat z taneční školy Atlas a mažoretek Gina z Brodku u Přerova.

Kdo se těšil na maturanty oblečené typicky v šatech nebo košili a obleku, se nakonec přece jen dočkal.

„Je vidět, že to muselo dát spoustu práce. Sál je hezky vyzdobený a téma dnešního večera je moderní, ke studentům se to hodí. Nechám se překvapit, co nás tady dnes čeká," komentoval výzdobu jeden z příchozích rodičů Karel Zábranský.

„Téma hororů jsem ve třídě navrhla já a nakonec jsme se na něm shodli. Myslím si, že je to něco, co Přerov ještě na maturitních plesech neviděl a nezažil. Kdo sem dnes nepřišel, měl by toho rozhodně litovat," podotkla jedna z hlavních aktérů večera, maturantka Marie Tučková.

Svou chvíli slávy si bezpochyby vychutnali všichni při samotném stužkování za doprovodu své oblíbené písničky.

Chybět nemohly šerpy, stužky, kytice a doutníky. Po červeném koberci vedly kroky studentů směrem k ředitelce školy, zástupkyni a třídí učitelce Márii Havlíkové, která svým svěřencům upevnila stužku a popřála hodně štěstí u květnové zkoušky dospělosti.

„Tuto třídu jsem tři roky učila na nepopulární chemii. Jako třídní jsme spolu teprve od září, ale mám teď příležitost poznat, jak jsou všichni skvělí. Mám je ráda a dobře se mi s nimi spolupracuje," sdělila nadšeně třídní učitelka 4.A.

Koho nekousl upír, neovládl ďábel nebo neodnesli zombie, ten si užil slavnostní večer až do pozdních hodin.