„Budova byla zřízena v roce 1969 a pacientům slouží už přes čtyřicet let. Se stavem, který byl dříve, se to ale po provedených úpravách nedá vůbec srovnat. Pacienti neměli na pokoji ani vlastní sociální zařízení," uvedl primář interního oddělení nemocnice Václav Kopal.

Podle něj je přitom interna plně vytížena. „Ročně máme zhruba 3,5 tisíce hospitalizací a přes 20 tisíc ambulančních vyšetření," upřesnil. Rekonstrukcí se výrazně zvýšil komfort lůžkové části.

„Během přestavby došlo k úpravě obou částí interního oddělení. Na obou podlažích byla vyměněna okna a nové je i prostorové uspořádání místností. Každý pokoj teď má své sociální zařízení. Pokoje jsou vybaveny novou vzduchotechnikou a chlazením," popsal změny správce přerovské nemocnice Pavel Špunar.

V rámci oprav byly dispozičně upraveny vstupní prostory na všech podlažích budovy. „Součástí investice byl i nákup nábytku, medicinálních ramp či postelí," dodal.

Olomoucký hejtman Martin Tesařík (ČSSD) zdůraznil, že se kraj snaží postupnými investicemi měnit vzhled přerovské nemocnice.

„V Přerově jsme už loni otevírali nově vzniklou jednotku dlouhodobé intenzivní péče a v říjnu zahájíme rekonstrukci pavilonu operačních oborů, která si vyžádá náklady přes 75 milionů korun," řekl.

„Díky schváleným evropským dotacím z operačního programu Životní prostředí budeme moci také zateplit pavilon interních oborů a budovu LDN za dalších přibližně 35 milionů," uzavřel.