V Přerově se na podporu nemocným dětem uskuteční hned dvě akce.

Nejprve to bude výstava fotografií Aleny Skřipské s texty Martina Nawratha v Galerii města Přerova s názvem „Větší než velká výzva", která začne vernisáží 2. června v 17 hodin.

Na ni pak naváže akustický koncert pod širým nebem na letní divadelní scéně Mezi hradbami. Jeho začátek je v 19 hodin a v případě nepříznivého počasí se přesune do Mervartovy slavnostní síně přerovského zámku.

„Spolupráce s dětskou onkologií v Olomouci trvá více jako dva roky. Pro děti jsme uspořádali koncerty, spolu se synem Filipem rozdali malým pacientům také dárky na Dětský den. Projekt s názvem „Na dětech záleží" ale vznikl tak, že jsem zhlédl výstavu fotografií Aleny Skřipské a oslovilo mě to. Napadlo mě, že by se mohla uskutečnit i v jiných městech," řekl zpěvák Pavel Novák.

„Na těch fotografiích je vlastně úplně všechno a změnilo to i můj náhled na život. Fotografkou je fyzioterapeutka, která s dětmi žila na uzavřeném oddělení," přiblížil.

Pavel Novák chce na akustický koncert Mezi hradbami pozvat nejen primáře dětské onkologie v Olomouci, ale také rodiče nemocných dětí. Finance z výtěžku koncertu poputují na pomoc dětské onkologii.