Vystoupení odstartoval kolem deváté hodiny zpěvák a hudebník Pavel Novák ml., který dětský dav roztančil a rozezpíval.

„Každý koncert je něčím jiný, ale Přerov je náročnější. Je to doma, a tak se tady snažím ukázat v nejlepším světle," svěřil se zpěvák Pavel Novák.

Kromě něj mohli diváci zlédnout také vystoupení přerovské skupiny Duckbeat, žongléra Roka, bublináře Pavla nebo kouzelníka Jirky Hadaše, který nadšené publikum přivedl ke smíchu a jásotu.

V doběvystoupení měly děti příležitost nechat si pomalovat obličej barvami nebo zařádit si v některém ze skákacích hradů.

„Jsme nadšení. Je to super něco takového udělat pro děti k ukončení školního roku," řekla Zuzana Burkoviková, která akci navštívila i s manželem a synem Radkem.

„Jsme tady asi potřetí a je to náš pravidelný program od doby, co se nám narodil malý. Nejraději máme kouzelníky," doplnil ji také manžel Michal Burkovik.

Vystoupení mělo úspěch zejména u malých diváků a divaček. „Bylo to dobré. Líbilo se mi všechno," prozradila jedna z nejmenších návštěvnic Klára.

Po poslední písničce Pavla Nováka byla vyhlášena ještě tombola. Té se účastnily základní a mateřské školy z Přerova a okolí. Tři z nich si s sebou odnesly nový fotoaparát.

„Všechny školy si to zaslouží. Viděl jsem u nich krásné akce a díky foťáku si je mohou zaznamenat a mít památku," uvedl Pavel Novák, který v Přerově znovu vystoupí na Svatovavřineckých hodech v srpnu.

Do té doby se bude věnovat přípravě svého nového CD.

 (ds)