Dvoudenní hudební smršť odstartuje v pondělí 14. března ve velkém sále Městského domu v Přerově.

Druhý koncert se koná o den později – v úterý 15. března.

Celovečerní program s názvem Neřesti a ctnosti má být tentokrát spíše oslavou zpěvákových nedožitých 67. narozenin, které připadnou přesně na 10. března.

„Nechtěli jsme, aby byly koncerty stejné jako loni, kdy byly vzpomínky na smrt táty ještě hodně živé. Název Neřesti a ctnosti proto, že každá mince má dvě stránky – rub i líc,“ prozradil hlavní organizátor koncertů – Pavel Novák mladší.

Ten teprve nyní definitivně odtajnil celý program. Jména některých pozvaných hostů totiž nebyla do poslední chvíle jistá. V úvodu obou koncertů se představí legendární skupina VOX, s níž kdysi populární Přerovan začínal.

Poté bude podium patřit skupině Family v rozšířené sestavě, doplněné například o kubánského trumpetistu Lazaro Cruze nebo baskytaristu Buty Petra Vavříka.

„Velkou změnou oproti původním plánům je, že do Přerova nakonec nepřijede zpěvačka Věra Špinarová, se kterou jsem na sto procent počítal. Ostravskou hudební scénu tedy místo ní zastoupí mladá nadějná zpěvačka a Objev roku 2010 na Českém Slavíkovi Markéta Konvičková,“ řekl Pavel Novák mladší.

Saxana i malíř Vojkůvka

V úterý se v Městském domě objeví také „Saxana“ Petra Černocká.

„Byla to velká kamarádka naší rodiny a jezdila s námi i na chalupu,“ vysvětluje zpěvák pozvání. Vzpomínat na Pavla Nováka budou i dva baviči – malíř a všeuměl Libor Vojkůvka a František Ringo Čech.

„Obě tyto známé osobnosti pokřtí i mé nové CD, které se bude nakonec symbolicky jmenovat Neřesti a ctnosti,“ popsal Pavel Novák ml. Kromě hudebních lahůdek se můžou posluchači těšit i na projekci na plátně.

„Na tátu tak budou v předtočených vstupech vzpomínat Lucie Bílá, Helena Vondráčková, ale i Marta Kubišová, Eva Pilarová nebo hudební publicista Jiří Černý,“ řekl Novák.

Začátek obou koncertů je v 19 30.