Od náměstka ministerstva zemědělství Ivo Hlaváče převzal ocenění starosta obce Jiří Kandler. Obec také získala finanční odměnu 800 tisíc korun. Tu použije na opravu komunikace v obci.

„Ocenění nás velmi potěšilo. Před třemi měsíci jsme nejprve vyhráli krajské kolo, včera jsme si jeli do Prahy pro celorepublikové ocenění,“ uvedl v úterý starosta Partutovic Jiří Kandler.

Do soutěže, kterou pořádá Ministerstvo zemědělství druhým rokem, se letos přihlásilo celkem 309 obcí z celé republiky. „Nejprve se konala krajská kola této soutěže, poté jsme z dvanácti vítězů vybírali tři nejlepší,“ uvedl tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

Jako celorepublikového vítěze vybrala hodnotitelská komise právě obec Partutovice. „Partutovice zaujaly odbornou komisi proto, že v této obci velmi dobře funguje zemědělské družstvo. To nejen že zaměstnává polovinu obyvatel obce, ale také pořádá mnoho společenských akcí,“ vysvětlil Vorlíček.

Družstvo pomáhá obci nejen v zimních měsících, kdy zabezpečuje údržbu pozemních komunikací, ale také v létě při sečení trávy a úpravě zeleně. Vypomáhá také při dopravě stavebního materiálu. Kromě ocenění získá obec i finanční odměnu ve výši 800 tisíc korun.

„Peníze použijeme na opravu cesty, která vede k vodní nádrži a úpravně vody. Bude sloužit nejen zemědělskému družstvu, ale i občanům,“ informoval starosta.

Zástupci obce se do Prahy vydají ještě jednou, a to příští úterý. Tam se nejprve setkají se senátory, kteří mají na starost rozvoj venkova. Poté jsou pozváni na schůzku s prezidentem Václavem Klausem.

Pavlína Chmelařová