Kamery umožní čtení registračních značek, takže obsluha by měla být automatická a rychlá.

Nové parkoviště nabídne šestatřicet míst a prvním zákazníkům se otevře od osmi hodin ráno. Původně mělo být zprovozněno koncem loňského roku, ale stavbu zbrzdily nepříznivé klimatické podmínky. Práce se znovu rozběhly až koncem března.

„Parkoviště oficiálně převezmeme v pátek 26. dubna a o víkendu zde bude ještě možné auto odstavit zdarma. Od pondělí už ale řidiči musejí respektovat platný sazebník, který se řídí vyhláškou města Přerova,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil.

Šoféři zaplatí za každou půlhodinu 10 korun, přičemž ve všední den se hradí parkovné od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12. Mimo tuto dobu je parkování zdarma. „Odstavit auto zde budou moci také držitelé ročního parkovacího lístku s označením R, který přijde na 8 400 korun a opravňuje parkovat v placených zónách,“ informoval ředitel Technických služeb města Přerova Tomáš Lolek. Platba za parkování bude probíhat v hotovosti nebo kartou, obě možnosti systém podporuje a záleží na řidiči, jakou formu zvolí.

Rekonstrukci parkoviště v Kratochvílově ulici prováděli pracovníci technických služeb. „Za novou asfaltovou plochu, zbudování vjezdových i výjezdových zvýšených refýží, instalaci závor včetně kamerového systému, zajištění svislého a vodorovného dopravního značení a terénní úpravy město zaplatilo 2,5 milionu korun,“ upřesnil David Holas z odboru majetku přerovského magistrátu.

Radní se aktuálně zabývají pohodlnějším způsobem platby za parkování. „Pracujeme na tom, aby se dalo platit také přes mobilní telefon. Je to rychlé a komfortní řešení, které řidiči určitě ocení,“ uzavřel Tomáš Navrátil.