„Rádi na ples chodíme, je to zábavné oživení. Je pravda, že se dívám lidem na nohy a sleduji, jaké papuče mají na sobě," svěřila se s úsměvem Jana Biová.

Někteří byli na plese poprvé. „Nikdy jsem tady nebyl, je to trochu zvláštní pocit mít ke společenskému oblečení domácí obuv," zmínil Radek Kondrát z Přerova.

Akci již popáté uspořádali rodiče dětí z fotbalového klubu Tygříci, organizovaného pod Tělovýchovnou jednotou Sokol. Výtěžek z plesu putuje na činnost mládežnické kopané.

„Loňské roky jsme investovali do dresů, něco se přispělo i na soustředění na Tesáku," uvedla za organizátory Vlasta Rakovanová.

„Papučový bál je v podstatě babský bál, do půlnoci platí dámská volenka," doplnila k charakteru akce. Každoročně na ples přijdou necelé dvě stovky lidí.

„Chodí nám zdravé jádro," dodala Vlasta Rakovanová. Novinkou letošního večera byla volba krále a královny plesu – lidé tajně hlasovali o tom, kdo má nejhezčí papuče.

Ač speciální obutí nebylo povinné, v papučích přišla většina návštěvníků. „Kvůli plesu jsem si je koupil, doma je jinak nenosím, ale teď už asi budu," vysvětlil pobaveně Dušan Remeš, který se mimo jiné chopil moderování plesu.

Papučový bál má v Radslavicích dlouhou tradici, v minulosti jej pořádal turistický oddíl, do jeho zrušení i obec.

„Byl vyhlášený a pokaždé bylo natřískáno. Tři týdny dopředu byly vyprodané lístky, to bylo v 80. letech," vzpomněl na „papučák" Jiří Vyňuchal. „Je dobře, že se to obnovilo, jen je škoda, že není tak velká účast," dodal s povzdechem.

O hudbu se během plesu starala kapela Elixír a jedno je více než jasné – málokterý návštěvník měl po protancovaném večeru odřené nohy. (ina)