„Po odchodu Pavla Nováka v roce 1967 a Jaroslava Wykrenta, který v Synkopě skončil v roce 1971, zůstali v kapele Mirek Šimoník, Jiří Béďa Šimoník, Emil Krestýn a Jindřich Hradílek. V dalších letech se muzikanti střídali a v roce 1984 skupina přestala vystupovat. Její členové se znovu sešli až po letech u projektu s názvem Tenkrát ve tři,“ vrátil se do minulosti Bohuslav Přidal, který večerem provázel. Legendární Synkopa vystupuje dodnes a její hudba má posluchačům stále co říct.

Z pódia zazněly všechny známé hity a kapelu doprovodil i Pavel Novák - syn populárního zpěváka šedesátých let. Mezi účinkujícími se objevili i Petr Peška a Liba Kučerová, Jaroslav Wykrent se ale omluvil ze zdravotních důvodů. „Naší snahou bylo připravit vzpomínkový, pohodový večer pro pamětníky a příznivce hudby našeho mládí,“ řekl Bohuslav Přidal.

Součástí večera byla i videodiskotéka, kterou si užil zcela zaplněný sál. Autentické záběry z let 1997, 2005 a 2014 byly pro návštěvníky příjemným překvapením.

„Je to paráda vzpomínat na staré dobré časy a přímo na plátně vidět naši Synkopu i sebe v roce 1997. Vidím, že jsme se za ta léta skoro vůbec nezměnili,“ pochvaloval si jeden z pamětníků.