„Za posledních dvacet let je to snad nejhorší úroda meruněk a třešní, jakou jsem zažil. Meruňky nebyly vůbec, protože pomrzly, třešně zase uhnily vlivem deště. Úroda raného ovoce je zkrátka katastrofa, třešně, meruňky, ale i broskve to letos odnesly tragickým způsobem,“ líčí Oldřich Nesvadba, který má pálenice ve Vlkoši, Kojetíně a Lobodicích.

Ten hodnotí letošní sezonu jako průměrnou - také cukernatost ovoce je zhruba o třicet procent nižší.

„Přezrálé ovoce má dostatek chuti a lépe teče, ale když je o třetinu nižší cukernatost, tak poteče méně. Kdo neprosladí kvas, může počítat s tím, že mu zkrátka nateče méně. V Lobodicích, Kojetíně i ve Vlkoši zatím jedeme na dvě linky a pálíme jen jeden den v týdnu,“ popisuje.

Hlavní nápor se dá podle něj očekávat až v průběhu října a listopadu.

Pálenice začínají pomalu zpracovávat také rané odrůdy švestek, které vypadají slibně.

„U švestek je naděje, protože jsou zatím na stromech. Pomalinku se to sbírá a začínají se pálit první odrůdy. Letos ten, kdo bude chtít, tak nasbírá. Zatímco loni i ten, kdo chtěl, tak nenasbíral,“ zhodnotil loňskou sezonu.

Dej do bečky to, co by jsi dal do huby

Třikrát týdně už pálí i v Pavlovicích u Přerova.

„Letních kvasů není tolik, protože meruněk i třešní bylo málo. Letní jablka jsou vypálená, mirabelky a ringle začnou, a teď jdeme na švestky. Slivovice z raných švestek má kvalitu, dobře teče i chutná. I když slunce moc nebylo, je ovoce šťavnaté a má dost cukru. Sezona bude na kvasy výborná, jen by to chtělo, aby ještě nějakou dobu vydrželo sluníčko,“ pochvaluje si Václav Caletka, majitel pěstitelské pálenice v Pavlovicích u Přerova.

Základem kvalitní slivovice je podle něj dobrý kvas.

„Ne nadarmo se říká - dej do bečky to, co by jsi dal do huby. Nikdy by v ní nemělo být shnilé ovoce,“ vysvětluje.

Dokud ale ovoce není v bečce, není podle něj nikdy vyhráno.

„Naštěstí se nám letos vyhýbaly vichřice, takže jsme neměli polámané větve na stromech a ovoce přežilo. Každý rok je ale na různých místech regionu jiný - třeba v Tučíně měli loni hrůzu švestek a my neměli nic,“ vzpomíná.

V pěstitelské pálenici zpracovávají nejčastěji ovoce majitelé zahrádek z Přerova, ale jezdí sem i sadaři ze vzdálenějšího okolí.

Vlkošská baňka nebude

Kononavirová pandemie zřejmě v příštích měsících neumožní pořádat tradiční degustační soutěže. Konat se nebude Vlkošská baňka, ale v plánu není ani Beňovský slivkošt.

„Nepočítáme s tím, že by se tato akce konala - nejen kvůli koronaviru, ale i proto, že potřebujeme opravit budovu zahrádkářského svazu, kde degustační soutěž vždycky probíhá,“ uzavřel starosta Beňova Ivo Pitner.