Tovačov

Pošestnácté se velké i malé čarodějnice sejdou v Tovačově, kde akci pravidelně připravuje Okrašlovací spolek Tovačovský. Startuje se v 16 hodin.

„Na úvod je připravený dvouhodinový program pro děti Škola kouzel, dále se bude například volit Miss čarodějnice v kategorii junior a senior," prozradil za pořadatele Libor Pasz. S příchodem večerních hodin se návštěvníci mohou těšit na samotné zapálení hranice i na ohňovou show. Areál rozezní rockově kapely Harlej a Krucipüsk, úderem půlnoci nad zámkem vypukne „ďábelský ohňozdroj".

Účast se pravidelně v Tovačově pohybuje kolem dvou tisíce návštěvníků.

„Hodně bude záležet na počasí, akce se koná i pokud by mělo pršet, máme nachystané stany," doplnil Libor Pasz.

Dřevohostice

Pálení čarodějnic oslaví ve velkém také v zámeckém areálu v Dřevohosticích, kam za poslední dva roky dorazilo na vždy na 1 800 návštěvníků.

„Velkou část organizuje místní základní škola," zmínil starosta obce Petr Dostál.

Zahájení je plánováno na 17. hodinu, ještě před tím se ale uskuteční průlet čarodějnic obcí.

„Zhruba dvacet čarodějnic bude na korbě nákladního vozu, který projede náměstím až na zámek," přiblížil Petr Dostál.

Malé i velké čarodějnice se také utkají v soutěži o nejkouzelnější dopravní prostředek.

Z pódia zazní skupina Negativ a DJ Alex.

Pálení čarodějnic pořádá T.J. Sokol Dřevohostice a každý z oddílu se nějak zapojuje do organizace," dodal starosta s tím, že akce se u nich bude letos konat podevatenácté. Kvůli zvýšenému počtu návštěvníků z okolí, obec požádala o posílení autobusových spojů.

Přerov

Kdo nechce za poslední dubnový večer jezdit z Přerova, může vyrazit na Lagunu, kde Pálení čarodějnic chystá Turistický oddíl mládeže Lišáci. „Místní čarodějnice už nemusí létat za sabatem na vzdálená místa. Příležitost k účasti na čarodějnickém sletu a křepčení mají tak i ty nejmladší čarodějnice, které let na koštěti ještě neovládají a také ty letité, které už to nezvládají," nalákal organizátory Ladislav Župka.

Centrem osmého sletu čarodějnic se stane Bašta u Dokládalů, program startuje v 17 hodin. Ve 21 hodin vypukne ohňometná show.

Lipník nad Bečvou

Hlavně pro děti je pak určena zábava v Lipníku nad Bečvou.

V areálu místního Střediska volného času čekají na malé čarodějnice a čarodějníky tematické hry, pálení čarodějnice i vystoupení tanečních kroužků SVČ. Program začíná v 16 hodin.