Zobousměrnění ulice vedlo k zákazu podélného parkování před knihkupectvím a cestovní kanceláří.

Na dodržování zákazu dohlížel v úterý v dopoledních hodinách strážník městské policie.

„Situaci vyhodnotíme díky kamerám, ale zákazové značky jsou tu již nějakou dobu. Nikdo nechce, aby zde docházelo k dopravním zácpám. V případě, že nastane nějaký problém, přijde strážník, který zde bude usměrňovat dopravu,“ sdělil městský policista, který hlídal plynulost dopravy.

Na řidiče, kteří nebudou respektovat zákaz parkování, čeká pokuta a v krajním případě pak odtah vozidla. Povolená rychlost v tomto úseku je 40 kilometrů v hodině.

Na dopravu dohlíží kamera

„V současné době máme na Palackého ulici nasměrovanou kameru, abychom viděli, jestli nám tam nezastavují auta a netvoří překážky. Během dne jsme řešili pouze jeden případ parkování v zákazu,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Přerov Miroslav Komínek.

Podle jeho slov plynulosti nahrává také fakt, že v době prázdnin a dovolených je menší provoz.

Nové místo pro autobusovou zastávku

Lidé nenastoupí u Městského domu, tak jak tomu bylo doposud, zastávka se totiž přesunula před Koner bar v Palackého ulici.

„O změně jsem věděl dlouho dopředu, takže mě to dneska nepřekvapilo. Změna mi nevadí, asi je to o zvyku,“ uvedl například pan František z Přerova, který čekal na navazující autobusový spoj.

Lidé, kteří ulicí v úterý procházeli, změnu spíše vítali.

„Sice je to mnoho let, ale obousměrný provoz zde pamatuji. Popravdě jsem to dnes čekal horší, takže jsem mile překvapen, že to není ucpané. Možná to bude horší s parkováním, ale zase o tolik míst řidiči nepřišli,“ podotkl Jiří P., který ulicí v dopoledních hodinách procházel.
 
Cílem zobousměrnění Palackého je odlehčení Kratochvílovy ulice, která díky průjezdu automobilů i autobusů trpěla, a několikrát prošla nákladnou rekonstrukcí. Další opravy ji čekají příští rok.