Osmnáctý ročník Memoriálu Františka Venclovského a jednadvacátý ročník závodu v zimním plavání, který měl připadnou na první listopadovou sobotu, hlásí zrušeno.

A to zrovna v roce, kdy uplynulo čtyřicet pět let od přeplavání kanálu La Manche legendárním plavcem z Přerova.

Jen vloni se do Laguny vrhlo na sto otužilců – ženy a muži přijeli na akci z různých míst v celé republice i ze zahraničí.

„Museli jsme závody zrušit z technických důvodů. Strašně nás to mrzí, i kvůli pětačtyřicátému výročí, ale bohužel, nedalo se nic dělat," uvedla předsedkyně oddílu dálkového zimního plavání TJ Spartak Přerov Kamila Svobodová.

Silvestr na Bečvě bude

Voda v Laguně je podle ní v pořádku, hlavním důvodem zrušení jsou spíše organizační vlivy.

„Ozývají se nám i oddíly z okolí a nabízejí nám pomoc. Je to tradiční soutěž v zimním plavání a samotné zimní plavání má v Přerově obrovskou tradici. Tento rok nám bohužel nevyšel termín, organizace je náročná, takže jsme se rozhodli soutěž zrušit. Do budoucna s ní ale počítáme," vysvětlila Kamila Svobodová.

Memoriál Františka Venclovského se každoročně koná první listopadovou sobotu, nabitý kalendář závodů v zimním plavání aktuální změny neumožňuje.

Do budoucna by se akce měla na Lagunu vrátit, nejbližší obdobnou událostí je pak silvestrovská show otužilců, která se v Přerově těší velkému zájmu.

„Lidé se nemusí obávat, Silvestr na Bečvě bude," uzavřela s příslibem Kamila Svobodová.