Podle mluvčí přerovské nemocnice Radky Miloševské byly nejplodnějšími měsíci leden a červen.

„V těchto měsících do porodnice přijelo shodně šestasedmdesát maminek. Nejméně se naopak rodilo v březnu, kdy zdravotníci asistovali u třiapadesáti porodů,“ shrnula.

Rodiče svým ratolestem vybírali především tradiční česká jména.

„Rodiče pro své potomky volili především klasická česká jména. Mezi holčičkami tak vedly Elišky, Karolínky a Terezky. Mezi chlapci bylo nejvíce Adamů, Vojtěchů a Lukášů,“ uvedla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Radmila Šimoníková.

Mezi rodiči se však našli i tací, kteří se nebáli volit exotická jména, a tak se mezi nově narozenými dětmi objevila i malá Annabelle, Mia, Thea, Timea a mezi chlapci Josh, Sedrik, Matteo či Walter.

Rodit do Přerova jezdí maminky i z jiných měst

Rodičky do přerovské porodnice přijíždějí nejen z Přerova a těsného okolí, ale běžně zde vítají i rodičky z Kroměříže, Rožnova pod Radhoštěm nebo z Luhačovic. Nejmodernější porodní místnosti totiž nabízejí nespočet alternativních způsobů vedení samotného porodu.

„Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři uzavřené porodní boxy, jež poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampa,“ přiblížila mluvčí.

V únoru letošního roku zde porodila dvojčata také Daniela Slavíková z Přerova.

„Alešek a Jiříček se narodili 7. února. První čtyři měsíce byly docela v pohodě, i když péče o dvojčata je docela náročná, ale to náročnější období teprve nastane, až začnou kluci lozit, a poté i chodit. Komplexně jsem byla s péčí v porodnici spokojená, přístup je hlavně o lidech. Dvojčata jsem rodila jako jediná na oddělení, ale sestřičky mi říkaly, že čtrnáct dní přede mnou rodila paní také dvojčátka,“ řekla.

Na Hranicku se v loňském roce narodily dokonce trojčata

V Potštátě je od září loňského roku raritou rodina Silných, kterým se narodili hned tři kluci – Adam, Filip a Jakub. Ani starousedlíci nepamatují, že by tam nějaká trojčata kdy byla. Denně trojčata spotřebují až třicet plen a za měsíc utratí rodina Silných kolem šesti tisíc za umělé mléko a příkrmy.

„Zjištění, že čekáme trojčata, byl pro nás šok. Vždy jsme chtěli s manželem dvě děti, ale že budeme mít tři, a najednou, nás ani ve snu nenapadlo,“ řekla již dříve Deníku trojnásobná maminka Barbora Silná.