O gratulanty neměla nouzi. Vedle příbuzných se k nim připojil také ředitel domova důchodců spolu se sociálními pracovnicemi.

Mezi hosty ale nechyběl ani například starosta Pavlovic u Přerova a přerovský primátor Jiří Lajtoch. Ten kromě kytice jubilantku obdaroval i lahví becherovky.

„Paní Hříbková je naší nejstarší obyvatelkou. Za patnáct let, kdy působím ve funkci ředitele, si nevzpomínám, že by se někdo z našich klientů dožil tak úctyhodného věku,“ řekl ředitel Domova pro seniory Antonín Václavík. Oslavenkyně si svůj středeční narozeninový den doslova užívala. „Tady je tolik hezkých věcí, že nevím, na co se mám dřív dívat,“ reagovala s úsměvem na slavnostně upravený stůl plný zákusků a dalších dobrot. Marie Hříbková nastoupila do domova důchodců sice teprve loni, ale mezi spolubydlícími i sociálními pracovnicemi si už získala velkou oblibu.

„Je moc milá, veselá a společenská. Máme ji všichni moc rádi,“ řekla o ní například sociální pracovnice Jana Hrbáčková. Chválou na adresu jubilantky nešetřila ani její přítelkyně Vlasta Myšáková.

„Je strašně příjemná, hovorná a hlavně bystrá, což vzhledem k jejímu věku velmi obdivuji. Žiji v domově už pátým rokem, ale hned, jak nastoupila, mi padla do oka a od té doby ji často navštěvuji,“ svěřila se kamarádka oslavenkyně.

Marie Hříbková se narodila v Grygově. Byla nejmladší a také jediným děvčetem ze čtyř sourozenců. Od svatby až do svých sta let žila v Majetíně.

„Vychovala dvě děti, má čtyři vnuky, pět pravnuků a jednu prapravnučku,“ shrnula její nejbližší příbuzenstvo snacha Emílie Hříbková.

Její tchyně si prý potrpěla na perfektně uklizenou domácnost, bavila ji práce na zahrádce a ráda vařila a pekla cukroví. „Maminka má dodnes ráda hudbu a tanec. Občas proto poprosí sociální pracovnice, aby jí zazpívaly, nebo zatančily,“ řekl závěrem pětašedesátiletý syn oslavenkyně Radomír Hříbek.