Na pódiu si ve středu zazpívali bývalí zpěváci a zpěvačky kojetínského orchestru Diskant, který fungoval až do roku 1994. Lidé mohli slyšet skladby, které se hrávaly v československém i zahraničním éteru v sedmdesátých a osmdesátých letech.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli znovu před diváky zazpívat. Mrzí nás, že se nemohli zúčastnit všichni bývalí členové, ale i tak jsme si to moc užili. Máme fanoušky nejen v Kojetíně, a tak nás přijeli podpořit další lidé i z okolních obcí. Ohlasem a účastí nám dali najevo, že nás ještě chtějí vidět spolu vystupovat,“ řekl za orchestr jeden z jeho členů František Nikodým.

Akce nesla název Hudba pro pamětníky a zorganizovalo ji Městské kulturní středisko Kojetín jako součást Kojetínského hudebního léta.

„Snažíme se plánovat akce tak, aby si každá věková skupina našla něco. Zrovna orchestr Diskant tu vystupuje pravidelně a má už své fanoušky. Jsme moc rádi, že si je chodí lidé poslechnout,“ uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Hana Svačinová.

Návštěvníci si koncert moc užili. „Kojetín v létě pořádá moc příjemné akce a jsem ráda, že nezapomínají ani na nás seniory. Bylo to skvělé. Doufám, že nám příští rok orchestr Diskant znovu zahraje,“ řekla pro Deník seniorka Marie z Kojetína.

Další akce Kojetínského hudebního léta čekají na diváky už za dva týdny. Pokračovat budou až do poloviny září.

„Na poslední červencový pátek jsme naplánovali koncert cimbálové muziky. V srpnu se lidé mohou těšit na koncerty regionálních kapel a v září zazpívá pěvecký soubor. Sérii akcí uzavře koncerty Dobrých duší na podporu nemocné Aničky z Kojetína,“ uzavřela Hana Svačinová.