Do oprav školských objektů investoval přerovský magistrát částku zhruba třináct milionů korun.

„Většina budov je stará dvacet až třicet let a zařízení je zastaralé. Jejich postupná rekonstrukce je tedy nezbytná a hodláme v ní dále pokračovat,“ uvedl Petr Hrbek z odboru školství přerovského magistrátu.

Podle jeho slov patřila k největším prázdninovým investicím rekonstrukce sociálních zařízení v budově Základní školy Svisle, která přišla na 5,7 milionu korun. „Letos v létě jsme se zaměřili hlavně na výměnu oken, zateplování budov a štítů a rekonstrukci střech,“ vyjmenoval Hrbek.

K dalším větším investicím do školských zařízení patřila podle jeho slov také výměna plastových oken a dveří v Základní škole Trávník, která stála 2,5 milionu korun.

Na půl milionu korun přišla také oprava střechy Základní školy v Hranické ulici v Předmostí a 400 tisíc korun činily náklady na výměnu plastových oken v Základní škole U Tenisu. Zde se bude podle Hrbka ve výměně oken pokračovat i v září.

Nová plastová okna se objevila i v Základní škole v ulici Želatovská. „Kromě základních škol jsme v červenci a srpnu prováděli také opravy v mateřských školách.

Například zahrádka ve školce v Kozlovské ulici má zcela nový vzhled, jsou zde nová skákadla, pískoviště a další herní prvky, dále pak také menší plocha s umělým povrchem,“ zmínil se Hrbek.

Tyto úpravy přitom město přišly na 1 milion 100 tisíc korun. Namísto starých dřevěných oken mají teď nová plastová také školky v Máchově, Dvořákově a Kratochvílově ulici. Stavebními úpravami prošla i předškolní zařízení v příměstských částech.

„V mateřské škole v Kozlovicích je nové sociální zařízení, které stálo 300 tisíc, a do oprav jsme investovali také v mateřských školách v Újezdci a Lověšicích,“ uzavřel Petr Hrbek.