Město se pomalu připravuje na krizové scénáře. Dá se totiž počítat s tím, že během provizoria v jedné z nejfrekvento­vanějších ulic Přerova hrozí dopravní kolaps.

Důvodem rekonstrukce parovodu v Komenského ulici je havárie, ke které došlo před necelými dvěma lety. Vinou přívalového deště nastala destrukce parovodního potrubí, která způsobila mohutnou explozi.

Ta poničila administrativní budovu přerovského pivovaru a dva protější domy. Škodu tehdy hasiči vyčíslili na 15 milionů korun. „Kvůli zatopení a poškození izolace dochází k tepelným ztrátám,“ zdůvodnil mluvčí společnosti Dalkia Milan Wagner.

Výrobce dálkového tepla hodlá provést rekonstrukci úseku v délce tři sta metrů. Stavba přitom zasáhne vozovku i chodníky. „Přerovanům se proto už teď omlouváme za dočasné nepohodlí v centru města,“ řekl Wagner.

Společnost podle něj investuje do rekonstrukce parovodů v Přerově každý rok částku 10 až 20 milionů korun. Přestavitelé města už mají jasno v tom, jakým způsobem bude v ulici během oprav vedena doprava.

„Provoz bude dvousměrný a řízený semafory. Opravy budou probíhat postupně po padesáti až šedesáti metrech. Doufáme, že nedojde k vážnějším komplikacím, i když je jasné, že to nebude jednoduché a řidičům asi budou téct nervy,“ řekl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).