„Nechápu, jak se něco takového může stát. Je to frekventovaná cesta a stavba řidiče omezuje. A zničehonic se práce zastaví a nic se neděje,“ postěžoval si jeden z obyvatel Komenského ulice.

„Obrátili se na mne lidé, kteří se ptali, proč se stavba zastavila. Je tam špatně zabezpečený břeh, auta se musí navzájem vyhýbat, řidiči neví, z které strany je přednost,“ popsal námitky některých hranických obyvatel zastupitel Miroslav Raindl. „Město není investorem akce, a tak nemá vliv na to, jak stavební práce probíhají,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Investorem stavby je Zemědělská hospodářská správa, která má potok Ludina na starosti. „Ta měla stavbu původně rozplánovanou na tři roky, snažili jsme se jim však vysvětlit, že to není možné. Jednáním se nám podařilo dosáhnout toho, že délku trvání stavby stáhli na dva roky,“ dodal mluvčí.

Radnice podle jeho slov investora již upozornila na to, že stavba stojí. „Podařilo se nám dosáhnout alespoň toho, že provoz na silnici v Komenského ulici byl zobousměrněn,“ sdělil Petr Bakovský.

Posledního jednání mezi městem a Zemědělskou vodohospodářskou společností se zúčastnila hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost). „Je v našem zájmu, aby se stavba neprotahovala. Proto jsme se dohodli, že začátkem září se začne na stavbě znovu pracovat. Budou se dokončovat koruny obvodových zdí potoka a město by zde zároveň mělo osadit svodidla. Kromě toho dojde i k vyčištění koryta potoka,“ uvedla místostarostka.

Opravy v Komenského ulici byly zahájeny v loňském roce. „Důvodem byl špatný stav opěrných zdí potoka Ludina, kvůli němuž hrozilo i poškození přilehlé vozovky, vysvětlil Petr Bakovský.