Zda se tento termín podaří splnit, je však zatím ve hvězdách. Město totiž stále nemá na rekonstrukci zpracovanou projektovou dokumentaci.

Přitom stát na tuto investici už před čtyřmi měsíci přiklepl dvacetimilionovou dotaci a do Přerova se symbolickým šekem dokonce osobně dorazil ministr Ivan Langer.

„Zatím jsme nebyli schopni předložit projektovou dokumentaci, ale intenzivně se na jejím dokončení pracuje,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podmínkou dotace, která pochází z ministerstva školství, je, že město musí do rekonstrukce vložit stejnou částku a s opravami se musí začít do konce roku, jinak Přerov o příspěvek přijde.

„Projektová dokumentace by měla být dokončena během příštího týdne,“ informoval Jiří Raba z odboru rozvoje Magistrátu v Přerově. Kdy přesně dojde k zahájení rekonstrukce zimního stadionu, si však v tuto chvíli nikdo ze zástupců města netroufá určit.

Nevědí to ani přerovští hokejisté, kteří ledovou plochu využívají už od začátku srpna.

„Pokud se s rekonstrukcí začne, doufáme, že z ledové plochy budeme odstaveni na co nejkratší dobu. Hledáme pro tento případ náhradní zázemí. Nabízí se možnost, že bychom mohli na nějakou dobu využívat zimní stadiony v jiných městech, například v Prostějově či Uničově. Bude to však pro nás velmi problematické, protože tato zařízení jsou na podzim maximálně vytížena,“ řekl manažer HC ZUBR Pavel Sedlák.

Město plánuje, že na zimním stadionu opraví tribunu pro diváky, ale také ledovou plochu, garáž pro rolbu či sociální zázemí. Výrazná změna by se měla dotknout hrací plochy, která má být zúžena.

V letošním roce slaví přerovský hokej osmdesát let od svého založení. Zimní stadion byl ve městě vybudován před sedmatřiceti lety.