Řidiče, kteří mířili o dušičkách na městský hřbitov, totiž čekaly složité objížďky a prokousat se třeba z centra města na zimní stadion trvalo dlouhé minuty. Rekonstrukce přitom potrvá až do 22. listopadu.

„Chtěl jsem se dostat z Komenského ulice na hřbitov a musel to celé složitě objíždět kolem nádraží. Cestou jsem navíc narazil na tři červené na semaforech, nemluvě o dopravní situaci u Penny marketu, kde jsem čekal asi pět minut. Načasování opravy během dušiček bylo docela nešťastné,“ líčil své pocity řidič Petr Beneš z Přerova.

Podle Pavla Študenta z olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic se budou muset řidiči s dopravními omezeními smířit, protože potrvají až do neděle 22. listopadu. „Začali jsme v sobotu v Komenského ulici a končíme na okružní křižovatce u Hané na třídě 17. listopadu,“ řekl Študent. Stavba si vyžádá celkové náklady 12,5 milionu korun.

Ředitelství silnic a dálnic hodlá spravit frekventované silnice v celé šířce, a to včetně tří kruhových objezdů. „Oprava v Komenského ulici byla naplánovaná dopředu, ale protože se zde prováděla výměna parovodu, nemohli jsme ji zahájit dříve,“ vysvětlil načasování stavby.

Hlavním důvodem oprav silnic jsou četné výtluky a vyjeté koleje, a to někde i o průměru čtyři až pět centimetrů. „Na silnicích se tvořily trhliny, byla rozježděná i dlažba na prstencích okružních křižovatek a poničené okraje rondelů,“ zmínil se. Během posledních dvaceti let se prý silnice vůbec nespravovala.

„Uplynulý víkend jsme prováděli frézování kruhových objezdů u malého Tesca a v blízkosti Žerotínova náměstí. Objízdná trasa vedla od Komenského ulice k nádraží, na Tovární ulici k pekárně, ulici 9. května a potom směrem na ulici bří Hovůrkových. Po stejné trase budou řidiči jezdit i během dalších víkendových oprav, a to 14. – 15. listopadu,“ řekl Študent.

V neděli 15. listopadu bude objízdná trasa stejná, ale z důvodu pokládky vrstvy na okružní křižovatce u Hané povede doprava z ulice 9. května směrem ke hřbitovu a dále na ulici Petřivalského. Během oprav vozovky se uzavřou dva ze čtyř jízdních pruhů na třídě 17. listopadu a v ulici Komenského.