Rekonstrukce si vyžádala celkové náklady 16 milionů korun a stavební firma stihla provést veškeré práce v předstihu. Oprava měla totiž původně trvat až do konce července.

„Je spravená křižovatka a srovnán povrch mezi Macharovou a Wolkerovou ulicí. Ještě se dodělá vodorovné značení a provedou drobné kosmetické úpravy a stavba je u konce,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje přerovského magistrátu Pavel Gala.

Podle něj bude ulice v plném rozsahu průjezdná už ve středu. Za rekonstrukci Nerudovy ulice město zaplatilo 16 milionů korun.

Tato investice byla přitom součástí dalších deseti staveb, které byly financovány z jednoho balíku peněz. „Kromě Nerudovy ulice jsme zbudovali i bezpečnostní ostrůvky v Lověšicích a Lýskách, postavili novou cestu v Čekyni - Borošíně a opravili Brněnskou ulici,“ připomněl Gala.

Město má v plánu začít už v červenci s dalšími opravami.

„Chystáme vyfrézování dalších patnácti komunikací, spravovat se budou například Čechova, Wurmova, Kramářova a Smetanova ulice v Přerově, ale také ulice Za humny nebo na Šířavě. Rekonstrukce čeká také cesty v Předmostí nebo v Dluhonicích,“ uzavřel Gala.