Ulice je rozkopaná a podle postupu stavebníků to stále nevypadá, že by se zde měl začít pokládat asfalt. Majitelům vilek navíc vadí nešikovně vyvýšené obrubníky, které brání autům při vjezdu do garáže.

„Začali dělat někdy v září, vyfrézovali cestu a od té doby se pořád nic neděje. Když jdu s malým do školky, buď se práší, nebo zakopáváme o rozbitý chodník. Je to hrůza,“ postěžovala si matka dítěte, která „uličkou hrůzy“ denně prochází.

Podle Zdeňka Dostála z odboru rozvoje města bude ale oprava tohoto úseku dokončená až v polovině prosince.

„Silnice se odfrézovala již dříve v rámci souběžně probíhajících oprav cest ve městě,“ vysvětloval Dostál, proč na dlouhou dobu utichly stroje a v ulici se nic nedělo.

Podle něj město zatím řešilo pouze jednu stížnost majitelky domu, jíž vadilo, že se její auto nedostane přes vysoký obrubník do garáže.

„Je to udělané přesně podle projektu, ale nakonec jsme se dohodli na změně a kamenný obrubník nahradíme,“ řekl. V budoucnu se má postupně revitalizovat celá Jižní čtvrť. „Upraví se zde cesty a chodníky, vstupy do domů a dojde i k výměně osvětlení,“ nastínil. (pu)