Celkově přijdou opravy této páteřní komunikace v centru Hranic na patnáct milionů korun. Stavební práce by měly začít už za čtrnáct dní.

Opravu Komenského ulice plánuje město již několik let, musela však počkat, až zde rekonstrukce svých sítí udělají i plynaři a vodaři a až správce potoku Ludiny, který ulicí protéká, dokončí opravu nosných zdí.

„Původně se mělo začít na konci srpna, nakonec se zahájení oprav posunulo do první zářijové dekády,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Rekonstrukce Komenského ulice by měla přinést nejen nový povrch vozovky, ale i bezpečnější přecházení chodců.

„Na ulici přibudou dva středové ostrůvky, nejdůležitější přechody pro chodce budou vyvýšené. Ostrůvek se objeví v horní části u přechodu pod křižovatkou na náměstí 8. května a u křižovatky s ulicí Hřbitovní. Na čtyřech místech budou instalovány takzvané zpomalovací polštáře,“ popsal plánované změny Petr Bakovský.

Jak dále sdělil, město se bude snažit, aby dopravní uzavírky spojené s opravami ulice omezovaly řidiče co nejméně. „Chceme, aby rekonstrukce probíhala po etapách tak, aby v centru města nedošlo k dopravnímu kolapsu,“ dodal Bakovský.