Lidem z místní části nepomohly v minulosti petice, adresované zástupcům města, ani četné stížnosti.

Do celé bezútěšné mozaiky tak už jen zapadá příběh majitelky jednoho z domů v Čekyni - Borošíně Drahomíry Zoubkové.

Její syn skončil po autonehodě na vozíku a kvůli poničené cestě se jen s obtížemi dostane ke svému domu.

„Chtěli jsme, aby byla příjezdová komunikace k našemu domu zpevněna a opravena. Jsme totiž odkázáni jen na ni. Žádali jsme proto město, aby se cesta stala majetkem obce a stejně jako ostatní byla opravena,“ uvedla majitelka domu v Borošíně Drahomíra Zoubková.

Ta o opravu cesty usiluje už tři roky. Jednání o rekonstrukci cesty ale podle zástupců odboru majetku přerovského magistrátu váznou na dohodě s ostatními vlastníky.

„Jedná se o veřejně přístupnou víceúčelovou komunikaci, která je ve vlastnictví několika majitelů zahrad. Někteří z nich však nedali k opravě souhlas,“ konstatoval Miroslav Kašpárek z odboru majetku přerovského magistrátu.

Podle jeho slov město nemůže opravovat soukromou cestu, pokud to neumožní vlastníci. „Je to podmínka pro vydání stavebního povolení,“ doplnil.

Zástupci města zvažovali, že stávající kamenitý povrch nahradí asfaltovým tak, aby se po cestě mohl imobilní syn Drahomíry Zoubkové dopravit domů.

„S projektantem se půjdeme na místo opět podívat a budeme se snažit nalézt alespoň provizorní řešení,“ ujistil Zdeněk Holas z odboru majetku přerovského magistrátu.

Už léta se ale vlečou další spory místních s představiteli města o to, aby se do této příměstské části Přerova začalo více investovat. Zdejší obyvatelé dokonce před časem sepsali petici, v níž město žádali o rekonstrukci komunikací v obci.

„Řešíme to už asi deset let. Město nás ale pokaždé odsune kvůli jiným investicím,“ podotkla jedna místních Božena Lužová. Její slova potvrzuje i člen komise místní části Bohumír Střelec.

„Na podzim jsme měli schůzi za účasti zástupců magistrátu, od té doby se zase nic neděje,“ řekl. Podle jeho slov si opravy všech komunikací vyžádají náklady ve výši několika milionů ročně.

„Cesty se stavěly v sedmdesátých letech a od té doby se nerekonstruovaly. Pokud to tak půjde dál, může se nakonec oprava jedné ulice vyšplhat ne na milion korun, ale rovnou na patnáct,“ poznamenal Střelec.

Náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS) ale místní obyvatele uklidňuje. „ S opravami cest v Čekyni v letošním roce počítáme. Zastupitelstvo schválilo investiční akce na rok 2008 – 2009 a mezi nimi je i oprava komunikací v Čekyni,“ uzavřel Kulíšek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika