Vítězem soutěže se stala firma Přerovská stavební společnost, jež městu učinila nejvýhodnější cenovou nabídku, a to 24,5 milionů korun.

Náklady na modernizaci bazénu se přitom mají pohybovat od 32 do 42 milionů korun. Pokud se proti výsledkům výběrového řízení neodvolají neúspěšné firmy, nebrání nic zahájení stavby.

„Do soutěže se přihlásily čtyři firmy, z nichž jedna nesplnila podmínky. Ze tří uchazečů jsme nakonec vybrali nejnižší nabídku. Firma, jež skončila na druhém místě, přišla s částkou 31 milionů korun, třetí v pořadí nabídl kalkulaci 29 milionů,“ informoval o výběrovém řízení přerovský radní Václav Zatloukal (ČSSD).

Na modernizaci plaveckého areálu získalo město evropskou dotaci přes 13 milionů korun z Regionálního operačního programu.

Provozovatel přerovského bazénu, společnost Teplo, chce rekonstrukci stihnout ještě do zahájení letní sezony.

„Na velkém venkovním bazéně přibude nová dvouproudová skluzavka o délce deseti metrů, chybět nebude ani divoká řeka, lezecká stěna a umělé vlnobití,“ vyjmenoval nové vodní prvky ředitel společnosti Jaroslav Klvač.

Změnou projde i dětské brouzdaliště, kde se počítá s instalováním nové technologie na cirkulaci vody.

„Zatímco bazén s vodními atrakcemi bude z nerezového materiálu, dětské brouzdaliště z folie,“ doplnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Venkovní bazén pro dospělé se má navíc rozšířit.

„Chtěli bychom práce zahájit na jaře tak, aby byl nově opravený plavecký areál k dispozici veřejnosti už v letních měsících. V červenci a srpnu budou pro změnu probíhat stavební úpravy vnitřního bazénu tak, aby byl hotový do podzimu,“ nastínil šéf provozovatelské společnosti Klvač.

Novinkou je, že se městu podařilo získat finance z evropských zdrojů na zbudování solárních panelů, jež zajistí ekologické ohřívání vody v bazéně.

„Chceme nechat instalovat sedmdesát pět solárních panelů, které budou umístěny na střeše dětského bazénu a pak na stěně haly,“ řekl ředitel.

Na investici za 3 miliony korun přispěje částkou 1,8 milionů Evropská unie. Solární panely se začnou na bazéně instalovat v dubnu nebo v květnu.